Zprávy13. března  2018 v 10:15  

Nemocnice, školy a domovy pro seniory uzavřeli kvůli chřipkám. Domov v Onšově ale ne

Domov pro seniory, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Domov pro seniory, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Kvůli chřipkám a nachlazení uzavřeli v minulých dnech a týdnech řadu nemocnic, léčeben, domovů pro seniory a škol. Důvod je nasnadě. V domově pro seniory v Onšově na Pelhřimovsku ale ne. Tamní ředitel je přesvědčený, že nákazu do domova může přinést i pošťák nebo samotný personál.

Dalším důvodem je fakt, že senioři touží po společnosti a aktuální nemoci v tom nehrají roli, dodává ředitel Václav Jaroš. „Staří lid jsou zvyklí, že ten a ten den jejich syn nebo dcera za nimi přijdou, pak to těžko nesou. Návštěvy nechť dál chodí k nám, ale upozorňujeme na to, že pokud jsou nemocní, měli by návštěvu odložit.“ 

Příběh pana Richarda 

Gentleman pan Richard žije v domově v Onšově. V životě měl štěstí v neštěstí. Pracoval jako člen zásahové jednotky. Při výbuchu nálože jeho dva kolegové zemřeli, on šel třetí v řadě a s následky přežil. 

„To se může stát i tady. Je to na denním pořádku,“ říká. 

V rámci Ježíškových vnoučat, projektu Českého rozhlasu, ve kterém pomáháme seniorům, si pan Richard přál diář a tužku, aby si mohl psát poznámky a věděl, co je za den. 

„Mohl bych si tam zapsat, i když by mě někdo přišel navštívit, to bych si přál,“ vyznává se. 

Díky své profesi má Richard za sebou tvrdou školu. Svého času, a to i v době, kdy už žil v domově pro seniory, nachodil denně 60 kilometrů. Když byla soutěž chodců, dostal ocenění, ale ne medaili, protože mu to organizátoři zkrátka neuvěřili. 

Související weby

Ježíškova vnoučata

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, D1-144,0
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, D1-136,8
  Od 19.3.2018 20:35 do 22:35; na silnici 19 u obce Přibyslav okres Havlíčkův Brod; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; Na místě probíhá vyprošťování NA, komunikace plně uzavřena

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace