Zprávy13. listopadu  2017 v 09:32  

Ponožky, písničky z mládí nebo návštěva divadla. Ježíškova vnoučata spouští registraci

Ježíškova vnoučata - Foto: Olga Štrejbarová

Ježíškova vnoučataFoto: Olga Štrejbarová

Můžete koupit dárek za pár korun. Nebo jen někomu věnovat hodinu svého času a jít s ním třeba na procházku. Pokud chcete potěšit opuštěné seniory, můžete se zapojit do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Ten startuje právě v pondělí. Je to celorepubliková akce a radost tak můžete udělat i někomu z vašeho okolí. Registrace se spustí 13. 11. ve 13.11 na www.jeziskovavnoucata.cz.

„Tím, že pracuji v České televizi, tak bych mohla třeba zprostředkovat setkání s někým z mých kolegů, případně bych mohla dotyčného seniora v uvozovkách protáhnout zákulisím a ukázat mu, jak to tady funguje,“ nabízí dárek Tereza Stárková z České televize. I ta během pondělí usedne k počítači a bude se registrovat na www.jeziskovavnoucata.cz. 

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl v roce 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali i roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty. Rozhodla se to proto změnit. Během loňských Vánoc se skupině dobrovolníků, nadšenců a přátel podařilo splnit zhruba 600 přání. Loni na jaře zaujal projekt Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich přání.

Jak na samotnou registraci vysvětlila Dana Josefová z týmu Ježíkových vnoučat. „Vyberete si, jestli chcete seniorovi věnovat dárek nebo zážitek. Když na to klikneme, je možné filtrovat také podle krajů,“ popsala. 

Když vybereme dárek, musíme vyplnit jméno a kontakt. Zapotřebí je také e-mail, kam přijde potvrzovací mail, ve kterém je třeba vše potvrdit.  

Ježíškova vnoučata - Foto: Aleš Vavřík

„Je to důležité, kdyby to chtěl napsat někdo místo vás, aby si z vás neudělali dobrý den. Když odkaz potvrdíte, přijde další mail, ve kterém už najdete kontaktní údaje konkrétního domova,“ uvedla Josefová. 

Pak už jen stačí počkat, až se ozve kontaktní osoba domova pro seniory. 

Autor:  Martin Karlík  (mkk)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Srážky: přeháňky, D1-154,1
  silnice I/23, v katastru obce Markvartice, okr. Jihlava, uzavřeno, stavební práce, Od 03.04.2018 00:00 Do 31.10.2018 23:59, Výstavba okružní křižovatky, I/38 Jihlava Znojmo - provoz řízen semafory, I/23 ...
  silnice I/38, v katastru obce Markvartice, okr. Jihlava, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 03.04.2018 00:00 Do 31.10.2018 23:59, Výstavba okružní křižovatky, I/38 Jihlava Znojmo ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace