Zprávy3. ledna  2018 v 12:28  

Příběh se šťastným koncem. Evě z Havlíčkobrodska se vrátil ztracený pes

Eva z Havlíčkobrodska se svými psy - Foto: Vít Palacký

Eva z Havlíčkobrodska se svými psyFoto: Vít Palacký

Sociální sítě po novoročních oslavách doslova zaplavily fotografie ztracených psů. V celé republice jsou jich minimálně desítky, skoro sedmdesát jich evidovala internetová služba Psí detektiv. Právě tam se obrátila i nešťastná paní Eva z Havlíčkobrodska, které se ztratil pes – vlkodav.

„Já jsem šťastná, že se vrátil, byla to prostě bezesná noc, hroznej stress. Teď jsem z toho úplně hotová a jsem šťastná, že je zpátky,“ říká velmi emotivně. 

„Problém je v tom, že je to vlkodav, velký plemeno a ne každý člověk by byl šťastnej, kdyby ho někde potkal na cestě,“ dodává. 

Příběh paní Evy z vesničky Petrkov je podobný ostatním. Pes se o silvestrovské noci ztratil, většinou zvířata utečou při ruchu ohňostrojů.  

Fotka na Facebooku 

Sociální sítě, především Facebook, následně zaplaví fotografie psů s kontakty na majitele. Některá zvířata se nenajdou vůbec, jiná skončí v útulcích. 

Inzerát na facebooku, pes - Foto: Oficiální Facebook

„Prvně jsem kontaktovala městskou policii, volala jsem útulek, veterináře. Pak jsem požádala o pomoc psího detektiva, kde je možné využít různých druhů služeb od sms, mailů i osobního hledání pomocí letadla.“ 

Paní Eva také kontaktovala obecní úřad, vyvěsila plakáty a slíbila také odměnu. Psa jménem Dudlay si nakonec všiml náhodně soused. „Všem přeju, aby se jejich pejsek vždycky vrátil v pořádku,“ uzavírá se slzami v očích. 

Autor:  Vít Palacký, Milan Kopecký
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace