Zprávy18. října  2012 v 09:18  

Režisér Ondřej Kepka přijel do Jihlavy pomáhat postiženým dětem

Režisér Ondřej Kepka při natáčení v jihlavské Mateřské škole a speciálním pedagogickém centru - Foto: Michaela Valentová

Režisér Ondřej Kepka při natáčení v jihlavské Mateřské škole a speciálním pedagogickém centruFoto: Michaela Valentová

V Jihlavě v těchto dnech natáčí DVD pro postižené děti režisér Ondřej Kepka, notoricky známý jako Honzík z Arabely. Dnes je to nejen moderátor Českého rozhlasu, ale také uznávaný fotograf a režisér, který v jihlavské Mateřské škole a speciálně pedagogickém centru natáčí hned několik dokumentů. Vzniknout by měla tři hodinová DVD, která budou pomáhat zdravotně postiženým dětem.

Rodiče a učitelé postižených dětí z Vysočiny dostanou do ruky velkého pomocníka. Právě v těchto dnech se v jihlavské mateřské škole a speciálně pedagogickém centru na Demlově ulici natáčí tři metodická DVD, která jim pomůžou odborně cvičit. Ve škole i doma. V čele dvanáctičlenného filmařského týmu stojí režisér Ondřej Kepka, který podobné dokumenty natáčel při dávném zakládání Linky bezpečí. Své zkušenosti tak může zúročit při práci v Jihlavě, kde před časem vzniklo z nadšení ředitelky speciální školky Ljubici Novákové Váchové dvanáct metodických příruček pro cvičení se zdravotně postiženými dětmi. Byl o ně obrovský zájem a tak se rozhodli v práci pokračovat.  

Peníze z EU se opět podařilo získat a jméno Onřeje Kepky pro ně bylo zárukou kvality. Ten výzvu přijal a se svým početným týmem stráví v Jihlavě 40 natáčecích hodin. Jihlavské zařízení ho zaujalo natolik, že po dokončení práce na metodických DVD vznikne pod jeho rukama ještě dokument o Mateřské škole a speciálním pedagogickém centru Jihlava. 

Tři nová DVD budou názorně ukazovat, jak pomáhat zdravotně postiženým dětem pomocí muzikoterapie a cvičením na trampolíně. Pomáhat budou patnácti stovkám zdravotně postižených dětí z Vysočiny, jejich rodičům a pedagogům. 

 

Ondřej Kepka přijel do Jihlavy vytvořit film pro zdravotně postižené děti

Vložit na svůj web

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Region - Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Od 27.5.2017 14:25 do 16:30; na silnici 38 u obce Želetava okres Třebíč; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení
  Od 27.5.2017 12:25 do 16:30; na silnici 19 u obce Pelhřimov; nehoda; probíhají záchranné a vyprošťovací práce; jízdní pruh uzavřen; 3x OA, se zraněním.
  D1, mezi km 146.4 a 153.8, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy, Od 03.04.2017 13:00 Do 11.06.2017 23:59, Pozor!, Doprava vedena ve dvou pomocných pruzích v oblasti ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace