Zprávy6. prosince  2017 v 08:25  

Z padesáti milionů na osmnáct. Kraj stále nemůže prodat sanatorium Buchtův kopec

Buchtův kopec, ilustrační foto

Buchtův kopec, ilustrační foto

Kraj Vysočina se už pět let snaží prodat někdejší sanatorium Buchtův kopec u Daňkovic na Žďársku. Za areál chtěl původně 50 milionů korun, s nikým se ale nepodařilo obchod uzavřít. Snaha o prodej stále trvá a aktuální cena je o víc než polovinu nižší.

Provoz sanatoria na Buchtově kopci skončil v roce 2011. Tehdy z ekonomických důvodů s tím, že pacienty přemístili do nemocnice v Novém Městě na Moravě a do léčebny respiračních nemocí v Humpolci. 

V podstatě od té doby se kraj, coby zřizovatel sanatoria a majitel areálu, snaží budovy prodat. Důvodem je mimo jiné jejich špatný stav. Už na konci provozu hejtman Jiří Běhounek odhadoval náklady na rekonstrukci na čtvrt miliardy korun. 

V roce 2015 se objevila společnost Finance Prosperity Holding, která údajně za léčebnu zaplatila. Českému rozhlasu to nepřímo potvrdil její jednatel. Firma měla v plánu postavit seniorské domy a rehabilitační centrum. 

Čtěte také: Sanatorium na Buchtově kopci bude zřejmě dál sloužit potřebným

I z této transakce ale sešlo. Kraj Vysočina aktuálně nabízí celý areál za 18 milionů korun a nabídky případných zájemců přijímá do 10. ledna 2018.  

Autor:  Kateřina Tůmová, Milan Kopecký
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Srážky: déšť, Štoky
  Stav vozovky: sníh na vozovce, Dolní Dvorce
  silnice III/36075 (ulice Znojemská), Třebíč, okr. Třebíč, stavební práce, Od 18.12.2017 07:00 Do 20.12.2017 20:00, chodník z ul. Nerudova uzavřen, chodník z ul. Znojemská - 1,20 m pro chodce zůstane zachován, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace