Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
13. dubna  2009  rubrika: Záloha průvodek

Sváteční pohádka - Velikonoční pondělí 13. dubna

čerti

čerti

Na Velikonoční pondělí se spolu s pohádkou otevře notes svatého Petra...

čerti

čerti

Je v něm celkem sedm zápisů, z nichž se dozvíme, jaké úsilí musel strážce nebeské brány vynaložit, aby pár nezvedených dětí proměnil v anděly. Svatému Petrovi jde z těch dětí hlava kolem, dokonce kvůli nim ztratí i svatozář, ale ve skutečnosti na ně nedá dopustit. 

Rozhlasovou pohádku napsala Anna Jurásková na motivy stejnojmenné knihy Jarmily Haškové, která vyšla už před šedesáti lety. Rozhlasoví tvůrci však příběh oděli do modernějšího hávu, dali mu rychlejší spád, notnou dávku humorné nadsázky a veselou muziku s písničkami. 

Ostatně děti zlobí stále stejně. Do všeho strkají všetečné nosy, co mají zakázáno, zaručeně chtějí vyzkoušet, z důstojných autorit si dělají spíš legraci a kluci se občas poperou. Není proto divu, že dětská partička, o které je řeč, prožije nejedno dobrodružství a způsobí nejeden průšvih - zamotá nábožnou píseň, nebeskými knoflíky a páčkami smíchá dohromady všechny druhy počasí, čímž způsobí na zemi takřka pohromu, malý výlet promění v cestu do pekla mezi čerty a navrch omylem odtroubí konec světa. 

Samozřejmě že všechno dobře dopadne a zaslouží se o to nejen svatý Petr v podání Josefa Somra, ale i další herci pod režijní taktovkou Jaroslava Kodeše. 

Premiéru pohádky Z notesu svatého Petra uvádí Český rozhlas 2 Praha v pondělí 13. dubna po 13. hodině. 

Autor:  Václava Ledvinková
Pořad: Pohádka  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle 13:05  |  Délka pořadu: do 55 minut