Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
3. srpna  2012  rubrika: Uslyšíte v rádiu

Sobotní hra 4. 8. a nedělní pohádka 5. 8. 2012

Vlčák Kazan - Foto: Lucie Seifertová

Vlčák KazanFoto: Lucie Seifertová

V sobotu ve 13:00 pravidelně vysíláme napínavé rozhlasové hry se spoustou známých herců a v neděli, taky ve 13:00, si můžeš poslechnout nejrůznější pohádková vyprávění na stanici Český rozhlas 2 – Praha. Zde se dozvíš aktuální víkendový program.

Sobotní hra 

4. 8. Vlčák Kazan
V rámci letního cyklu her z rozhlasového archivu nabízí v sobotu 4. srpna po 13. hodině Dvojka Českého rozhlasu hru Vlčák Kazan. Byla zpracována podle stejnojmenné knihy Olivera Curwooda a vypráví dojemný, ale zároveň také poněkud drastický příběh jednoho osudu. Kazan je pes, kterému v žilách koluje i vlčí krev, a to se sváří. Touží po lidské přízni a současně se rve. Prožije toho mnoho, a přesto je nakonec postaven před zásadní úkol: musí se rozhodnout mezi dvěma světy a mezi dvěma bytostmi – milující lidskou ženou a bezbrannou slepou šedou vlčicí.
Účinkují Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Luděk Kopřiva a další. 

Nedělní pohádka 

5. 8. Spravedlivá Kejchavice
8. srpna oslaví paní Marie Kubátová, spisovatelka a dramatička, autorka četných knížek pro děti i dospělé, velmi významné životní jubileum. Ačkoli pochází z Prahy, svůj život spojila především s oblastí Krkonoš, kde čerpala inspiraci, a to jak z osudů tamních obyvatel, tak jakožto lékárnice a doktorka přírodních věd také z přírody. Důkazem je pohádka, kterou uvede Dvojka v neděli 5. srpna. Má název Spravedlivá kejchavice, což je vlastně malá rostlinka, která zachrání krkonošské hory a jejich věrné lidičky před jednou velkou neplechou, která se tam kdysi odehrála.
V pohádce z roku 1982 účinkují Petr Haničinec, Karolína Slunéčková, Svatopluk Skopal, Ilja Prachař a další. 

Autor:  Václava Ledvinková
Pořad: Pohádka  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle 13:05  |  Délka pořadu: do 55 minut