Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
14. prosince  2009  rubrika: Uslyšíte v rádiu

Vysílání pro děti a Domino 14. 12. - 20. 12. 2009

Vysílání

Vysílání

Ahoj! Zveme tě k poslechu bezvadného pořadu Domino! Vysílá ho Český rozhlas 2 - Praha každý den od 19.00 do 20.00. Přečti si, co je pro tebe na celý týden ve vysílání přichystáno...

Pondělí 14. 12. - ATRIUM Českého rozhlasu - Domino - Velkolepý soutěžní speciál chystáme do pondělního Domina. Vysílat budeme živě z atria studiové budovy Českého rozhlasu - každý, kdo bude mít chuť, se může přijít podívat. Hrát budeme o hodnotné ceny. Od knížek a CD až po flash disky a mp3 přehrávače. Nadělíme tak hodnotné ceny přesně o 10 dní dříve než Ježíšek. Tak si chyťte také svůj dárek. V pondělí od 19 hodin a 10 minut na ČRo 2 Praha. 

Úterý 15. 12. Domino - V úterní lince důvěry v Dominu vám poradíme jak si založit žákovský parlament, proč je výhodné mít ho na své škole, jakou má náplň činnosti a kdo se může stát jeho členem. Chcete-li se na cokoli zeptat, můžete psát na adresu magda@rozhlas.cz

Středa 16. 12. Domino - Už se vám někdy stalo, aby do vás uprostřed Prahy v plné rychlosti narazilo 90kilové černé prase? Domiňácký mikrofon byl u toho a ve středečním vysílání uslyšíte exkluzivní reportáž o asi nejznámějším pražském prasátku Hektorovi. Krom toho navštívíme slavnostní vyhlášení vítězů projektu Krajina domova a dozvíme se správné odpovědi na listopadové soutěžní otázky. Středeční Domino připravuje výjimečně Eva Kvasničková a těšit se můžete i na skvělou soutěž, bezva písničky a taky na povídku Tenso a smaragdy. Začínáme jako vždy 10 minut po 19. hodině. 

Čtvrtek 17. 12. Domino - Sportovní DOMINO odpoví na otázku, jak správně hrát bowling! Nebude chybět ani rozhlasová reportáž ze zákulisí bowlingové dráhy. Dozvíte se také zajímavou historii a pravidla této hry pro malé i velké. Připravili jsme pro vás také zbrusu novou soutěž "hudební pexeso pořadu DOMINO". Připravte si telefony, aneb štěstí se musí pokoušet i těsně před Ježíškem! Ve třetím a posledním dílu rozhlasového miniseriálku se vrátíme k zajímavostem bojového umění. Hezký předvánoční čas vám z rozhlasového studia popřeje Zdeněk Eška. 

Pátek 18. 12. Domino - Páteční Domino si tentokrát pusťte třeba při pečení perníčků, protože ani u nás nebude chybět předvánoční atmosféra. Vypravíme se na trhy do Vídně, ve stáncích si prohlédneme tradiční výrobky a netradičně otevřeme některá okénka adventního kalendáře. Také se naučíme odhalovat tajemství skrytá v každém kostele a slavnostně vyhlásíme Princeznu nebo Prince Českého rozhlasu 2 - Praha. Na to všechno a ještě mnoho dalšího, ale hlavně na vás se těší David Kabele. 

Sobota 19. 12. Polštářek - Pětkrát, holčičky a kluci! Jen pětkrát se vyspíme a bude tu ten velký den! O velikém těšení bude vyprávět sobotní Polštářek. Taky už budeme vědět, kdo vyhrál pěkné dárky od Hajaji v soutěži o nejhezčí obrázek z padaného listí. A že budou písničky a pohádka, to je přece jasné. Polštářek - v sobotu hned po Hajajovi. 

Periskop - V Periskopu, týdeníku o dobrodružství poznávání se vypravíme do dvou slavných národních parků světa. Poznáme nejenom další z metod, které používají kriminalisté v boji proti zločinu, ale také další z invazních druhů naší přírody - a to bude pro mnohé z nás překvapení. Uslyšíme také závěrečné pásmo cyklu o předchůdcích Kryštofa Kolumba při objevování Ameriky. Nezapomeňte Periskop začíná v sobotu pět minut po třetí odpoledne.