Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
22. května  2014  rubrika: Co se kde šustne

Kdo je mezi finalisty a zúčastní se vernisáže?

Malujeme po síti 2014 - Foto: Barbora Buchalová

Malujeme po síti 2014Foto: Barbora Buchalová

Je vybráno, rozhodnuto! Srdečně zvu na vernisáž finalisty! Vezměte s sebou rodiče, sourozence i své pedagogy!

Najdeš-li svoji práci v galerii vítězných prací, znamená to, že tvoje práce byla vybrána mezi finalisty z celkového počtu tři a půl tisíce prací.
Zveme Tě proto na slavnostní vernisáž výstavy, která se koná 12. června 2014 od 15:00 v Musaionu – Národopisné expozici NM, v Letohrádku Kinských (Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5, v blízkosti stanice tramvaje Švandovo divadlo). 

Od 12:00 bude pro návštěvníky připraven bohatý program. Vernisáží bude od 15:00 provázet šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová.
Je možné, že se tvoje práce ocitne mezi absolutními vítězi, které na vernisáži vyhlásíme. 

Když přijedeš se svými kamarády dříve, můžeš se zdarma podívat do expozic muzea. Určitě se Ti budou líbit a třeba nabyté vědomosti uplatníš ve škole.
Stálá etnografická expozice Tě seznámí s každodenním i svátečním životem českého, venkova od 18. do první poloviny 20. století.
Výstava "Venkov" je výstavou bez vitrín a obsahuje celou řadu interaktivních prvků. Animovaná počítačová hra Tě provede všedním dnem na statku. Na modelu krávy si vyzkoušíš, jak nesnadné je dojení mléka. 

MÁME PRO VÁS NOVINKU!
V letošním roce, ve spolupráci s Centrem Narovinu, bude možnost zakoupit vystavené práce v rámci dobročinné aukce, která proběhne od 12:00 do 16:00. Vystavené vítězné práce tohoto ročníku si můžete během vernisáže rezervovat a k vyzvednutí budou po skončení výstavy v červenci. Podpoříme tím děti, které nemají tolik štěstí jako my a žijí v nelehkých podmínkách v africké Keni. Konkrétně výtěžek podpoří projekt komunitního centra Ostrov Naděje na Rusinga Island (více na www.adopceafrika.cz). 

Do soutěže přišlo přes 3000 prací z mnoha zemí – např. České republiky, Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Indie, Indonésie, Mexika, Bulharska, Francie, Běloruska, Ruska, Ukrajiny a Keni atd.
 

Autor:  Lenka Kupková