Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
14. listopadu  2013  rubrika: Co se kde šustne

MAMI, TATI, PŘEČTI MI: Čtení a dívání nudu zahání

Čtení - Foto: Barbora Buchalová

ČteníFoto: Barbora Buchalová

Ahoj holky a kluci! Máte rádi knížky? Chodíte do divadla nebo do kina? Pokud ano, pak je tato rubrika pro vás ta pravá. Nejmenší děti si na pomoc zavolají někoho staršího, kdo jim přečte nejen článek, ale později třeba i celou knihu. A tady jsou tipy, které jsme pro vás připravili.

O Smolíčkovi, Emil a detektivové, Doreslovačky  

Nové provedení známé pohádky O Smolíčkovi s podtitulem Lesní revue připravilo pražské divadlo Minor.
"Uprostřed Jeleního údolí je překrásná studánka, kam chodí pít laňky a vůbec všechna zvířata z lesa. A také jelen, ztepilý vůdce stáda! Právě on pečuje o Smolíčka, stará se o něj s otcovskou péčí až do chvíle, kdy nastane čas říje a v jelenovi se probudí touhy. 'Smolíčku, nikomu neotvírej!' - Ale všichni víme, jak to dopadne... Objeví se jezinky, sběratelky dětských duší, které pošlapou mech i kapradí a uchystají na nebohého Smolíčka nepěkná lákadla. Jak jim může odolat? Jelenéé!"
Režisérka Eva Nosálková se svým týmem vytvořila na jevišti barvitou podívanou, při které se zcela jistě nebude nikdo z vás nudit ani na chvilku. Nejbližší představení se konají 16. a 17. listopadu.
www.minor.cz  

Detektivku nazvanou Emil a detektivové napsal Erich Kästner už v roce 1929, takže ji nejspíš budou znát i vaši rodiče. Cesta kluka, který jede za babičkou do Berlína, se nečekaně změní ve velké dobrodružství. Co se stane, když Emil usne ve vlaku? Jaké to je honit zloděje v neznámém městě? Dozvíte se z nahrávky s herci Jiřím Lábusem, Oldřichem Navrátilem, Danou Batulkovou a dalšími.
Všechny informace najdete na stránce audioteka.cz. 

Dokreslovačky pro malé i velké umělce vydalo nakladatelství Portál. Do téhle knížky můžete psát i kreslit, jak se vám zlíbí, fantazii se meze nekladou. Tak s chutí do toho! 

Autor:  Kateřina Rathouská  (krs)