Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
22. října  2013  rubrika: Co se kde šustne

Videovzpomínka na vernisáž výstavy Nebojme se strašidel

Malujeme - výběr obrázků - Foto: Barbora Buchalová

Malujeme - výběr obrázkůFoto: Barbora Buchalová

Letohrádek Kinských v sluncem zalité zahradě přivítal účastníky slavnostní vernisáže výstavy vítězných prací z 18. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti Malujeme po síti 2013: Nebojme se strašidel.

Jak můžete vidět na videu, již v poledne přicházely první děti, které přijely s rodiči nebo učiteli ze všech koutů republiky a dokonce až ze Slovenska. Všichni přijeli obdivovat nejzdařilejší výtvory vybrané odbornou porotou na výstavu z více než pěti tisíc soutěžních prací, které přišly z celého světa. Nejen z Evropy, ale i ze vzdálených zemí, jako je Indie, Indonésie, Keňa a Uganda, Kanada nebo Anglie. 

V zahradě na návštěvníky čekal bohatý program. Děti soutěžily s Rádiem Junior, mohly se učit indické a indonéské tance, skládat z papíru roztodivné tvary a pak si je vymalovat nebo si vyzkoušet, jak se žije v Africe.
V muzeu si potom s rodiči nebo pedagogy prohlížely výstavu a každý dětský účastník dostal dáreček a občerstvení. 

Ve tři hodiny byla vernisáž slavnostně zahájena. Moderace se ujala šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová. Společně s odbornou porotou jsme vyhlásili absolutní vítěze v kategoriích kresba a malba, rukodělná práce, počítačová grafika a animace. Mezi vítězi byly i děti nevidomé a upoutané na vozíku. 

Zpívali jsme, viděli jsme krásné exotické tance a popovídali si s milými hosty, například s Naďou Konvalinkovou.
Celé odpoledne dýchalo dobrou náladou a některým návštěvníkům se ani nechtělo odjíždět, protože všichni se na vernisáž dlouho těšili. Původní červnový termín totiž musel být kvůli povodním odložen na září.  

Na videu si připomeňte, jak jsme se měli společně hezky! 

Výstava je otevřena do 30. října 2013. 

Galerii vítězných prací najdete na malujeme.rozhlas.cz. Další ročník bude vyhlášen v lednu na stránkách Rádia Junior - radiojunior.cz

Brzy se těšte na fotogalerie z vernisáže! 

Autor:  Lenka Kupková