Zelená vlna: Známe lepší cestu

Nové call centrum Zelené vlny Českého rozhlasu - Foto:  Český rozhlas, Khalil Baalbaki

Nové call centrum Zelené vlny Českého rozhlasuFoto:  Český rozhlas, Khalil Baalbaki

Redaktoři Zelené vlny přinášejí řidičům aktuální a ověřené zprávy o dění na dálnicích a silnicích. Informace získávají z mnoha zdrojů, jedním z nejdůležitějších jsou dobrovolní Zpravodajové Zelené vlny. I díky nim vám pomáhají najít lepší cestu. Na Radiožurnálu 24 hodin denně.

Spolehlivé dopravní zpravodajství 

Jedním z hlavních zdrojů pro vysílání dopravního zpravodajství Zelené vlny je Jednotný systém dopravních informací (JSDI), jehož správcem je Národní dopravní informační centrum (NDIC). Přicházejí do něj informace z Centra dopravních informací Policie ČR (CDI), které poskytuje aktuální zprávy z provozu na dálnicích a silnicích v České republice a na hlavních komunikacích v Praze. Do JSDI přispívají i další zdroje, jako jsou složky Integrovaného záchranného systému, správci komunikací, jiné úřady. 

Provoz sledujeme také prostřednictvím kamer. Využíváme i data z telematických systémů. Víme o kolonách a zdrženích, kalkulovaných podle údajů z mýtných bran a na základě pohybu vozidel vybavených GPS. 

Motohlídka Zelené vlny Jakub Vodička - Foto: Michaela Němcová

Motohlídka Zelené vlny Jakub VodičkaFoto: Michaela Němcová

Máme svou motohlídku 

Další významný zdroj představuje motohlídka Zelené vlny. Tu potkáte nejčastěji na komunikacích v hlavním městě a jeho okolí. S redaktory je v neustálém kontaktu prostřednictvím online vysílačky. 

Elektronickou poštou a telefonicky přijímáme zprávy i z dalších zdrojů, jakými jsou referáty dopravy krajských úřadů nebo pořadatelé sportovních a kulturních akcí. 

Monitorujeme rovněž informace o počasí od Českého hydrometeorologického ústavu. 

Call centrum: Zdarma pro registrované Zpravodaje i ostatní volající 

Velmi důležitým zdrojem jsou řidiči a spolujezdci, kteří volají přímo ze silnic. Jejich informace jsou o to cennější, že se často stávají svědky dopravních nehod nebo jiných událostí, jež výrazně zasahují do plynulosti silničního provozu. K dispozici je jim bezplatná telefonní linka nonstop fungujícího call centra: 800 553 553. Pokud se navíc zaregistrují, získají řadu výhod. 

Zelená vlna: call centrum - Foto: Khalil Baalbaki

Zelená vlna: call centrumFoto: Khalil Baalbaki

Všechny informace, které od volajících v moderním call centru Zelené vlny operátoři získávají, zadávají do mapového podkladu ve specializovaném redakčním systému. V jeho rámci jsou údaje okamžitě k dispozici redaktorům Zelené vlny. Ti pak se zprávami dále pracují, ověřují je, doplňují o podrobnosti z dalších zdrojů, průběžně aktualizují. 

Zelená vlna: Známe lepší cestu – Volejte 800 553 553

Zelená vlna: Známe lepší cestu – Volejte 800 553 553

Vysíláme nonstop 

Dopravní zpravodajství pro vás Český rozhlas připravuje jako jediné médium v České republice nepřetržitě 24 hodin denně. Zelenou vlnu vysílá nonstop Radiožurnál – celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, urgentní varování okamžitě. Dopravní zpravodajství svým posluchačům nabízejí také Český Rozhlas Plus a regionální stanice ČRo. 

Kontakty na redakci Zelené vlny 

Bezplatné telefonní číslo 800 553 553
Nonstop call centrum přijímající informace o dopravních komplikacích
Neslouží jako informační linka o dopravní situaci
 

zelenavlna@rozhlas.cz
E-mailová adresa pro postřehy, připomínky, dotazy 

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 14.12.2018 09:55 do 12:00; v ulici Pražská v obci Beroun; nehoda; 2x OA, bez zranění.
  Srážky: sněžení, Rumburk
  Viditelnost: snížená viditelnost na méně než 100 m, Rumburk

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas