Autem vlakem

1. srpna  2007 v 12:54  
Autovlak - Foto: České dráhy

AutovlakFoto: České dráhy

Prázdniny se chtít nechtíc dostávají do druhé poloviny a bohužel není týden, kdy bychom neslyšeli, že na zahraničních silnicích umírají Češi. Přičemž většinou je to v Chorvatsku anebo při cestě do této Čech turisticky oblíbené destinace. A přitom se této nebezpečné, více než tisícikilometrové, cestě dá celkem snadno vyhnout.

Stačí posadit auto na koleje, tedy přesněji na speciální vagón Jadranexpresu, který v sezóně jezdí z Prahy do Splitu každý den. Poplatek za přepravu auta je 1611 korun a tato základní cena se pak navyšuje o ceny jízdenek podle počtu cestujících v lehátkovém či lůžkovém voze, a to v závislosti na nejrůznějších slevách. Loni autovlak do Chorvatska nejezdil, před dvěma lety pouze jednou za týden a v letošní sezóně každý den. A zatím se zdá, že si jej lidé docela oblíbili. Například včera ráno, tedy poslední červencový den, využilo chorvatského autovlaku celkem šest motoristů. Nakládla automobilů s reportážním mikrofonem Eva Kézrová. 

 

REPO o autovlaku1

Vložit na svůj web

Pravidelně každé ráno kolem sedmé hodiny probíhá nakládka vozidel na vagón Jadranexpresu do chorvatského Splitu. Zároveň ale ze slovenského Popradu přijíždí další speciální vagón - plný aut - a skladník přepravy Zdeněk Fryš má opravdu plné ruce práce. Například včera ráno šlo o 14 vozidel z celkem dvacetimístné kapacity. Reportážní mikrofon Evy Kézrové tak měl pořád co natáčet. 

 

REPO o autovlaku2

Vložit na svůj web

Za 22 hodin budou cestující z pražského hlavního nádraží vystupovat na peróně v chorvatském Splitu a během cesty určitě budou pohodlně pospávat v lůžkovém či lehátkovém voze. 

Autor:  Eva Kézrová  (evk)

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Bubenečský tunel, Praha, směr Strahov, porouchané vozidlo, zdržení, Od 17.02.2019 17:33 Do 17.02.2019 18:10
  Viditelnost: snížená viditelnost na méně než 100 m, D8-36,5
  Od 17.2.2019 17:45 do 19:50; v ulici Sokolská v obci Znojmo; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; OA x MOTO se zraněním.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas