Histo CUP Austria už tento víkend na Masarykově okruhu!

4. května  2016 v 09:23  
Histo CUP už tento víkend na Masarykově okruhu v Brně - Foto:  Automotodrom Brno

Histo CUP už tento víkend na Masarykově okruhu v BrněFoto:  Automotodrom Brno

Nemáte žádné plány na tento víkend? Pak vyražte do Brna na Masarykův okruh, který hostí o víkendu 7. – 8. května druhý letošní závod rakouského šampionátu historických a klasických závodních vozů Histo CUP. A pokud jste náš Zpravodaj Zelené vlny, máte vstup na dvoudenní akci po předložení kartičky zdarma!

Během víkendu se na dráze společně s doplňkovými závody vystřídá asi 230 závodních a sportovních vozů včetně řady unikátů. Rakouský šampionát prošel před letošní sezonou několika změnami: rozšířil se počet aut, které v závodech startují, na dráze se nově objeví mladší formule z let 1989 – 1999 a ke změnám došlo i ve stále oblíbenější kategorii Youngtimer. 

Ve startovní listině nechybí celá řada legendárních vozů. O vítězství v hlavním závodě Histo CUP bude bojovat i David Bečvář, brněnský jezdec, který loni po strhujícím finále celý šampionát jako první Čech v historii ovládl. Fanoušci jej opět uvidí za volantem Jaguaru XJS z počátku osmdesátých let. 

O vítězství v hlavním závodě Histo CUP bude bojovat i David Bečvář v Jaguaru XJS - Foto: Facebook Davida Bečváře

O vítězství v hlavním závodě Histo CUP bude bojovat i David Bečvář v Jaguaru XJSFoto: Facebook Davida Bečváře

Moderní, ale jedinečné – do Brna jede i Ferrari "Tour de France" 

Mezi doplňkovými závody přibyla mimo jiné položka Ferrari Trophy, což jsou volné jízdy majitelů vozů legendární italské sportovní značky. Mezi vozy, které se představí, bude i nové Ferrari F12 TdF, civilní vůz z limitované edice, která připomíná tradiční francouzské automobilové závody, ve kterých Ferrari dominovalo v padesátých a šedesátých letech. 

Českou historickou závodní scénu budou na okruhu reprezentovat hned dvě jízdy – setkání klasických sportovních vozů Penrite Classic Cup a po roční pauze i setkání majitelů historických československých formulí z Klubu F3. 

Zpravodajové Zelené vlny mají vstup zdarma 

Zpravodajové Zelené vlny mají po předložení identifikační kartičky a občanského průkazu vstup na Histo CUP Austria zdarma! 

Více informací s podrobným programem obou dnů najdete zde. 

Chcete se stát dobrovolným Zpravodajem Zelené vlny a pomáhat nám vytvářet aktuální dopravní zpravodajství? A mít možnost dostat se na různé zajímavé akce zdarma? Pak neváhejte a přihlašte se! Formulář s podrobnějšími informacemi o projektu najdete zde. 

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D5, mezi km 22.3 a 18, ve směru Praha, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, zdržení, Od 25.05.2019 08:09 Do 25.05.2019 17:09
  Od 25.5.2019 13:55 do 16:00; D8 - 69km na trase Praha - Bílinka; D8, sjezd na Trmice; porouchané vozidlo, zdržení; odstavený OA.
  Srážky: přeháňky, Hrdlořezy

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas