Historické vozy na brněnském Masarykově okruhu už tento víkend 26. – 27. dubna!

23. dubna  2014 v 10:54  
Šampionát historických vozů Histo CUP na brněnském Masarykově okruhu - Foto:  Automotodrom Brno

Šampionát historických vozů Histo CUP na brněnském Masarykově okruhuFoto:  Automotodrom Brno

Poslední dubnový víkend ožije Masarykův okruh šampionátem historických vozů Histo CUP. Na dráze se budou střídat malé formule s populárními cestovními vozy a šampionát doplní také závod prototypů Supercars Challenge. Přijďte se podívat na zajímavý závod! Pokud jste Zpravodajem Zelené vlny, máte vstup zdarma.

Šampionát historických vozů Histo CUP na brněnském Masarykově okruhu - Foto:  Automotodrom Brno

Šampionát historických vozů Histo CUP na brněnském Masarykově okruhuFoto:  Automotodrom Brno

Histo CUP je průřezem automobilového sportu druhé poloviny dvacátého století. Na dráze se budou střídat mrštné malé formule, ve kterých na Masarykově okruhu před několika desítkami let začínaly i budoucí hvězdy F1 jako například Niki Lauda, s populárními cestovními vozy od malých evropských kupé Alfa Romeo 2000GTV a BMW 2002 až po svalnaté americké bouráky Chevrolet Corvette, Camaro nebo Ford Mustang. 

Letos šampionát doplní dvě atraktivní série. Tou první je Supercars Challenge, závod prototypů, které mohou fanoušci znát například z Le Mans. Tato série jela na Masarykově okruhu naposledy před osmi lety a těšila se velké popularitě. Druhou sérií je německé mistrovství cestovních vozů, ve kterém se na závodní dráze utkají nejmodernější cestovní auta včetně oblíbených "gétéček". Do závodu je přihlášeno téměř padesát aut, mezi kterými jsou takové skvosty jako Mercedes SLS AMG, Lamborghini Gallardo nebo exotický italský supersport Pagani Zonda. 

Nenechejte si tento zajímavý závod ujít a přijďte se na brněnský Masarykův okruh podívat! Celodenní vstupné na akci je 100 Kč a návštěvníci se dostanou i do depa závodních strojů. Zpravodajové Zelené vlny mají po předložení identifikační kartičky a občanského průkazu jednorázový vstup zdarma. Více o programu najdete zde. 

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: déšť, Horní Bečva
  Srážky: přeháňky, Petrůvka
  Srážky: přeháňky, Komárno

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas