Rozmanité expozice Technického muzea v Brně

9. srpna  2011 v 11:45  
Exponát Technického muzea v Brně - Foto:  Technické muzeum v Brně

Exponát Technického muzea v BrněFoto:  Technické muzeum v Brně

Fascinuje vás historie? Pak se zajděte podívat do Technického muzea v Brně. Kromě stálých expozic se tu pořádají tématické programy, které vás přenesou do dob minulých. Zabavit se tam dokážou nejen neposedné děti, ale i dospělí. Zpravodajové Zelené vlny mají vstup zdarma.

Posláním Technického muzea v Brně je tvořit významné sbírky a plnit funkci nejen vědeckou a kulturní, ale i osvětovou. Proto muzeum pořádá různé výstavy, konference, přednášky a spolupracuje s vysokými školami a dalšími odbornými pracovišti. 

Všechny současné a chystané akce najdete na webových stránkách muzea a že jich je opravdu hodně. Několikrát do měsíce muzeum přichystá program pro návštěvníky. Jednou vás zaujmou tématické expozice, podruhé zase třeba dílny, ve kterých můžete sami tvořit. Pro každého se tam najde námět, který ho bude bavit. 

Pravidelní návštěvníci a nadšenci historie mají možnost přidat se do Kruhu přátel Technického muzea v Brně. Tento spolek sdružuje dobrovolné spolupracovníky, kteří se v úzké spolupráci s odborníky zaměřují na průzkum a záchranu významných technických hodnot, organizování odborných přednášek, exkurzí a podobně. 

Držitelé identifikační karty dobrovolného dopravního Zpravodaje Zelené vlny mají do muzea vstup zcela zdarma. Podrobný výpis cen a slev najdete na stránkách muzea. Každý den, kromě pondělí, je otevřeno od 9 do 17 hodin. 

Brněnské technické muzeum není jen jedna budova, ale své expozice nabízí na více místech v regionu. Na mapě přehledně vidíte, kam všude se můžete za poznáním vydat. 


Zobrazit památky Technického muzea v Brně na větší mapě
Autor:  Petra Škarková  (peš)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 5:30–19:30, sobota–neděle 8:30–19:30 – ráno každých 15 minut, celý den každých 30 minut + mimořádné relace  |  Délka pořadu: 1 minuta  
 

Nové články v rubrice

 • 4. května  2016 v 09:23       rubrika: Chystané akce

  Histo CUP Austria už tento víkend na Masarykově okruhu!

  Nemáte žádné plány na tento víkend? Pak vyražte do Brna na Masarykův okruh, který hostí o víkendu 7. – 8. května druhý letošní závod rakouského šampionátu historických a klasických závodních vozů Histo CUP. A pokud...

   
 • 15. října  2014 v 10:00       rubrika: Chystané akce

  Den otevřené dráhy se Zelenou vlnou!

  Přijeďte za námi 26. října 2014 oslavit 40 let Zelené vlny! Na brněnském Masarykově okruhu se bude poslední říjnovou neděli konat Den otevřené dráhy se Zelenou vlnou. Zveme srdečně všechny fanoušky Zelené vlny a obzvlášť...

   
 • 30. června  2014 v 10:54       rubrika: Chystané akce

  Kdo je nejlepší český řidič(ka)? Vy?!

  Soutěžíte rádi? A myslíte si, že jste dobrý řidič nebo řidička? Pak neváhejte a zapojte se do dvanáctého ročníku soutěže časopisu Svět motorů Nejlepší český řidič a zkuste prověřit své teoretické i praktické dovednosti!...

   
Česko
  Od 6.5.2016 12:50 do 14:50; v ulici Budějovická v obci Jesenice okres Praha-západ; čp. 108; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, bez úniku kapalin.
  Od 6.5.2016 12:50 do 13:55; v ulici Lipová u obce Česká Kamenice okres Děčín , délka 2.4km; Pozor! Zvířata na vozovce; údajně pohybující se skot na silnici, na místo jede PČR.
  Od 6.5.2016 11:50 do 14:00; D0 - 21km na trase Modletice - Ruzyně; nehoda nákladního vozidla; neprůjezdný pravý jízdní pruh; tvorba kolon vozidel v úseku 4 km s průměrnou rychlostí do 15 km/h; NA x OA ...

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace