Umíte na motorce? Předveďte se!

11. června  2012 v 13:26  
Motorkář - Foto:  STOP Nehodám.cz

MotorkářFoto:  STOP Nehodám.cz

Získejte zkušenosti přímo od závodníků. Ať už jste motorkář, který je přesvědčen, že umí všechno, nebo jste si teprve silný stroj pořídili, je pro vás připravena motoškola ProStart. Projeďte se na Autodromu v Sosnové a ukažte, co umíte. Zpravodajové Zelené vlny mají slevu .

Kurzy ProStart, které sdružení Stop Nehodám připravuje, jsou vhodné jak pro začínající, tak i pro pokročilé jezdce. Školení je rozděleno do několika kategorií a každá má své tempo. 

Nejbližší termíny kurzů 

• úterý 14. srpna,
• čtvrtek 30. srpna,
další termíny budou postupně přidávány. 

Celý kurz trvá půl dne. Začíná se ve 12.30 hodin krátkou teorií. Hlavní náplní výcviku je praktická část, která končí kolem 17. až 18. hodiny. Dozvíte se o správné poloze těla, seřízení, základním nastavení motocyklu, brzdách (i v náklonu), výhybném manévru a dalších důležitých věcech. 

Zúčastnit se mohou majitelé skútrů, naháčů, supersportů, endur i cesťáků. Instruktor vás naučí úspěšně předcházet, případně čelit krizovým situacím. Získáte důležité návyky, které jsou nezbytné pro bezpečnou jízdu na motocyklu. Naopak se můžete zbavit nějakého nešvaru. 

Vysoká nehodovost motorkářů přiměla odborníky k založení sdružení Stop Nehodám. Jeho účelem je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích. Majitelé jednostopých vozidel se mohou nechat vyškolit profesionálními jezdci (závodníky). 

Zaregistrovat se můžete na stránkách Stop Nehodám. Dopravní Zpravodajové Zelené vlny mají po předložení identifikační kartičky 20% slevu. 

Autor:  Petra Škarková  (peš)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rádelský Mlýn
  Srážky: sněžení, I/42 Husovický tunel - jih
  ulice Strahovský tunel směr Břevnov, Praha 6, Praha, nehoda, Od 17.02.2019 21:46 Do 17.02.2019 23:46, 2x osobní vozidlo

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas