Na dálnici D1 je další omezení, silničáři modernizují úsek na Pelhřimovsku

31. března  2017 v 18:21  
Dálnice D1, Jihlava - Foto: Olga Štrejbarová

Dálnice D1, JihlavaFoto: Olga Štrejbarová

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pátek večer opravu dalšího úseku dálnice D1. Řidiči musí mezi Hořicemi a Koberovicemi na Pelhřimovsku projíždět pouze jedním pruhem. Hotovo chtějí mít silničáři příští rok v listopadu. Oprava šestikilometrové části dálnice D1 na Vysočině vyjde na zhruba 850 milionů korun.

Za jediný měsíc začali silničáři pracovat na sedmi úsecích D1. Pět z nich je na Vysočině, včetně toho mezi Hořicemi a Koberovicemi. Řidiči tak musí počítat s výrazným omezením. 

Stavební firmy zde budou provádět přípravné práce, které budou spočívat v instalaci svodidel a v instalaci vodorovného dopravního značení.  

„Policisté budou na celý úsek dohlížet. Očekáváme komplikace v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne,“ říká krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Zdržení mohou nabrat například také autobusy, jak před časem řekl Radiožurnálu Martin Felix ze Sdružení automobilových dopravců. „Co se týče autobusové dopravy, ta uzavřené úseky objíždí. Já bych byl rád, aby ty opravy byly koordinovány s kraji a nebyly uzavírky na objízdných trasách.“ 

Ministerstvo dopravy počítá s dokončením modernizace v roce 2020.  

Autor:  Matěj Skalický
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 22.2.2019 06:25 do 08:30; na silnici 26 u obce Staňkov okres Domažlice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Srážky: přeháňky, Petrůvka
  Srážky: přeháňky, Podolí

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas