Na noc se zavře úsek dálnice D1. Objížďka povede centrem Jihlavy

11. března  2017 v 14:10  
Dálnice D1, Jihlava - Foto: Olga Štrejbarová

Dálnice D1, JihlavaFoto: Olga Štrejbarová

Dálnice D1 u Jihlavy bude v noci ze soboty na neděli dopoledne uzavřená. Řidiči neprojedou mezi 112. až 119. kilometrem a náhradní trasa povede přes centrum Jihlavy. Mezi obcemi Heroltice a Měšín u Jihlavy totiž budou bagry demolovat most. Úsek by měli silničáři znovu otevřít v neděli v deset hodin.

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo dálnici D1 kvůli bourání mostů v minulosti hned několikrát. Letos je to poprvé. „Úplné uzavření dálnice máme naplánováno na 20. hodinu v obou směrech zároveň. Až do desáté hodiny v neděli dopoledne bude dálnice zcela uzavřena,“ říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Čtěte také: Silničáři zahájí hlavní opravy dálnice D1 mezi Devíti Kříži a Velkou Bíteší ve směru na Prahu

Policisté se kvůli rozsáhlé uzavírce obávají dopravních komplikací v centru Jihlavy. „Objízdná trasa v obou směrech povede centrem Jihlavy, což přinese velké dopravní komplikace zejména na stěžejných křižovatkách v Jihlavě. Nejhorší situace by mohla nastat na křižovatce u jihlavského Cityparku,“ vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Na bezpečnost a plynulost provozu proto bude dohlížet 15 policejních hlídek. 

Mimo úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem se silničáři po zimě už vrátili také na úsek mezi Psářemi a Souticemi. O tomto víkendu tam navíc začnou montovat rámy pro kamerový systém, který bude měřit úsekovou rychlost. „Na tomto úseku mezi 48. a 55. kilometrem bude obousměrně probíhat úsekové měření. O uvedení do ostrého provozu s potenciálem postihů budeme informovat,“ říká mluvčí ŘSD Rýdl. 

Silničáři chtějí v březnu zahájit práce na celkem sedmi úsecích nejstarší české dálnice. Na podzim přibydou další dva. 

Autor:  Matěj Skalický
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 16.11.2018 17:35 do 19:40; v ulici Provazníkova v obci Brno , délka 104m; nehoda; 4 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; Bez zranění osob. Na místě PČR.
  Od 16.11.2018 17:35 do 19:40; v ulici Koutníkova v obci Hradec Králové; Směr z Hradce Králové.; nehoda; neprůjezdný pruh, 3 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 3 x OA, bez zranění osob, únik ...
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Karlovy Vary - obchvat

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas