Na noc se zavře úsek dálnice D1. Objížďka povede centrem Jihlavy

11. března  2017 v 14:10  
Dálnice D1, Jihlava - Foto: Olga Štrejbarová

Dálnice D1, JihlavaFoto: Olga Štrejbarová

Dálnice D1 u Jihlavy bude v noci ze soboty na neděli dopoledne uzavřená. Řidiči neprojedou mezi 112. až 119. kilometrem a náhradní trasa povede přes centrum Jihlavy. Mezi obcemi Heroltice a Měšín u Jihlavy totiž budou bagry demolovat most. Úsek by měli silničáři znovu otevřít v neděli v deset hodin.

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo dálnici D1 kvůli bourání mostů v minulosti hned několikrát. Letos je to poprvé. „Úplné uzavření dálnice máme naplánováno na 20. hodinu v obou směrech zároveň. Až do desáté hodiny v neděli dopoledne bude dálnice zcela uzavřena,“ říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Čtěte také: Silničáři zahájí hlavní opravy dálnice D1 mezi Devíti Kříži a Velkou Bíteší ve směru na Prahu

Policisté se kvůli rozsáhlé uzavírce obávají dopravních komplikací v centru Jihlavy. „Objízdná trasa v obou směrech povede centrem Jihlavy, což přinese velké dopravní komplikace zejména na stěžejných křižovatkách v Jihlavě. Nejhorší situace by mohla nastat na křižovatce u jihlavského Cityparku,“ vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Na bezpečnost a plynulost provozu proto bude dohlížet 15 policejních hlídek. 

Mimo úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem se silničáři po zimě už vrátili také na úsek mezi Psářemi a Souticemi. O tomto víkendu tam navíc začnou montovat rámy pro kamerový systém, který bude měřit úsekovou rychlost. „Na tomto úseku mezi 48. a 55. kilometrem bude obousměrně probíhat úsekové měření. O uvedení do ostrého provozu s potenciálem postihů budeme informovat,“ říká mluvčí ŘSD Rýdl. 

Silničáři chtějí v březnu zahájit práce na celkem sedmi úsecích nejstarší české dálnice. Na podzim přibydou další dva. 

Autor:  Matěj Skalický
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Dolní Dvořiště
  D8, mezi km -2.2 a 4, ve směru Drážďany, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 23.02.2019 07:30 Do 23.02.2019 16:00, Pozor!, Úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ...
  D2, mezi km 44.2 a 43.9, ve směru Brno, práce údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 23.02.2019 07:30 Do 23.02.2019 16:00, Pozor!, Údržba a opravy PHS, plotů a závor, zdroj: ŘSD

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas