Opravy na D1 skončily, v Brně na Kolišti pokračují další uzavírkou

21. listopadu  2017 v 09:10  
Omezení na dálnici přes zimu skončí (ilustrační foto) - Foto: Olga Štrejbarová

Omezení na dálnici přes zimu skončí (ilustrační foto)Foto: Olga Štrejbarová

Na dálnici D1 začala o víkendu oficiálně zima. Skončily opravy, které na nejvytíženější tuzemské dálnici komplikovaly provoz.

Silničáři už dokončili opravu mostu u Rohlenky a na konci minulého týdne otevřeli také úsek mezi Velkým Meziříčím a Měřínem. A do třetice je už hotový i most u Ostrovačic, kde vznikaly pravidelné dopravní zácpy. 

Drobná omezení platí na některých přípojných silnicích a sjezdech, ale dálnice by měla být průjezdná. Finišují i práce na dálnici D2. 

Práce na nejvytíženější dálnici v Česku ale neustaly nadobro, na některých úsecích se jedná pouze o zimní přestávku. Ředitelství silnic a dálnic má pro přerušení prací v zimě tři vysvětlení. 

Na některé stavební práce je potřeba konkrétní minimální teploty, a ty v zimě nejde zaručit. Druhým argumentem je fakt, že například zúžené úseky by ztěžovaly zimní údržbu. A do třetice, dopravní omezení můžou zkomplikovat už tak složité řízení v zimě. Při zpomalování nebo jízdě v užších pruzích nastává větší riziko srážky. 

Nová uzavírka na Kolišti 

Ač zimní období není pro silničářské práce ideální, v centru Brna zrovna jedno omezení začalo. V pondělí brněnský magistrát potvrdil, že začíná s další částí oprav sítí pod ulicí Koliště. Včera večer nechal nainstalovat dopravní značení. 

Od dnešního rána, ale naplno od příštího týdne, bude platit omezený průjezd na Kolišti mezi Lidickou ulicí a třídou Milady Horákové. 

Proč tyto práce v zimě vykonávat lze navzdory mrazu? Jde o opravy kanalizace pod povrchem silnice, které lze provádět v podzemí jen s několika vyústěními na povrch. Z bezpečnostních důvodů však nad místem stavby auta jezdit nesmí. 

Autor:  Aleš Winkler
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minut  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D1, mezi km 191 a 194, ve směru Bohumín – PL, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, Od 23.01.2019 17:47 Do 23.01.2019 20:00
  Od 23.1.2019 17:50 do 19:55; v ulici Sladkovského v obci Dvůr Králové nad Labem okres Trutnov; nehoda; střet dvou OA, bez zranění a úniku, na místě PČR, omezení dopravy.
  Od 23.1.2019 17:50 do 18:55; D0 - 58.8km na trase Běchovice - Satalice; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas