Silničáři zahájí hlavní opravy dálnice D1 mezi Devíti Kříži a Velkou Bíteší ve směru na Prahu

5. března  2017 v 15:30  
Tunel D1 Klimkovice - Foto: Michal Polášek

Tunel D1 KlimkoviceFoto: Michal Polášek

Silničáři uzavřou část pravého pásu dálnice D1 ve směru z Brna na Prahu. Řidiči musejí kvůli opravám počítat s omezením mezi 162. a 168. kilometrem u Velké Bíteše a Devíti Křížů. Částečně uzavřené budou také oba zmíněné exity.

Auta od neděle v obou směrech projedou pouze jedním pásem dálnice. Silničáři dopravu svedou do dvou zúžených jízdních pruhů v obou směrech. 

Opravy potrvají do července. Ředitelství silnic a dálnic za modernizaci pěti a půl kilometru dlouhého úseku dálnice zaplatí zhruba 700 milionů korun. 

Řidiči musí od soboty počítat s dopravním omezením na dálnici D1 i u Jihlavy. Silničáři tam zahájili letošní opravy dálnice v úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem. 

Ve směru na Prahu i na Brno mezi Jihlavou na 112. kilometru a Velkým Beranovem na 119. kilometru bude v sobotu uzavřen pravý jízdní pruh a doprava bude svedena do levého jízdního pruhu. 

Dálnice D1 je místem častých dopravních nehod. Naposledy se v noci na sobotu u Vyškova havarovala cisterna s mlékem. Řidič utrpěl lehké zranění. Při odstraňování auta musela dnes odpoledne policie dopravu odklánět. Provoz byl na místě obnoven před 19:00. Hasiči na místě zasahovali celý den a zůstanou tam zřejmě do nedělního rána. Mléko smíchané s naftou se vylilo směrem k blízkému chovnému rybníku. 

Autor:  Tomáš Kremr
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Stav vozovky: náledí, D0 Rudná 3,6
  Srážky: přeháňky, Třinec
  Stav vozovky: náledí, D1-15,55

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas