Uzavírka dálnice D1 je u konce, nové mosty se začnou stavět příští týden

23. dubna  2017 v 09:35  
Bourání mostů na dálnici D1 - Foto: Radek Duchoň

Bourání mostů na dálnici D1Foto: Radek Duchoň

Dálnice D1 byla v noci na neděli uzavřená v obou směrech. Těžká technika během noci zbourala tři staré mosty. Dva na Benešovsku, třetí u Hořic na Vysočině. Odklízecí práce skončily v devět hodin ráno, a osobní auta už úsekem mohou projíždět. Řidiči ale musí počítat s omezením provozu, kvůli dokončovacím pracím se v těchto úsecích bude do 15:00 jezdit v obou směrech v jednom pruhu.

Nadjezdy nevyhovovaly současným požadavkům na šířku dálnice. Hodně používaný byl most na 41. kilometru u Šternova, přes nějž vede trasa z Českého Šternberka do Divišova. Mosty u Choratic a Koberovic používali spíše zemědělci a lesníci. Nové nadjezdy mají být dostavěny příští rok. 

 

Bourání mostů na dálnici D1 sledoval redaktor Radek Duchoň

Vložit na svůj web

Na bourání mostů se přišlo podívat několik desítek lidí z okolních obcí. „Je to nostalgie. Na tomhle mostě jsem chodil mávat kamionům,“ svěřil se jeden z přihlížejících. 

„Máme ještě dva úseky modernizace ve výběrovém řízení, pokud by začaly práce ve druhé polovině roku, je možné, že dojde k demolici dalších nadjezdů ještě letos,“ dodal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký . 

Stavba nových mostů začne příští týden.  

Bourání mostů na dálnici D1 - Foto: Radek Duchoň

Bourání mostů na dálnici D1Foto: Radek Duchoň

 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 19.4.2019 09:15 do 10:15; D1 - 26.6km na trase Praha - Říkovice; nehoda; 2 havarovaná vozidla, neprůjezdný pravý jízdní pruh; 2 x OA bez zranění. NA místě PČR.
  Srážky: přeháňky, D5-136,2
  Od 19.4.2019 09:00 do 11:05; na silnici 113 u obce Ondřejov okres Praha-východ; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění osob.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas