Březen na silnicích: Sedm a půl tisíce nehod, orkán Erhard a přes tři tisíce volání Zpravodajů Zelené vlny

4. dubna  2019 v 12:00  
Zelená vlna: Dárkový předmět - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkový předmětFoto:  Zelená vlna

Třem z nejaktivnějších Zpravodajů ZV posíláme praktické dárky. A děkujeme všem, kteří nám v uplynulém měsíci volali ze silnic a varovali před nehodami, vichřicí poraženými stromy, kolonami a jinými potížemi...

V březnu se na silnicích v Česku stalo 7.477 dopravních nehod, které musela řešit Policie ČR. Zemřelo 33 lidí, dalších 132 lidí utrpělo těžká zranění a 1.486 lidí bylo zraněných lehce. Způsobené škody činí v součtu 436,7 milionu korun. 

Jaké byly příčiny, srovnání s minulostí a souhrny za zvolené časové úseky si můžete prohlédnout v nové webové aplikaci iRozhlasu. Ta nabízí přehledné vizualizace dat o dopravní nehodovosti. 

iRozhlas - Statistiky dopravních nehod (březen 2019) - Foto: iROZHLAS .cz

iRozhlas - Statistiky dopravních nehod (březen 2019)Foto: iROZHLAS .cz

Motoristy sice přestaly trápit rozmary zimy, ovšem nepříjemností způsobených počasím březnová doprava ušetřena nebyla. Vedle ranních mlh působil problémy i silný vítr. Zejména vichřice v noci z neděle 10. na pondělí 11. března. Jen noční služba Zelené vlny vedle obrovského množství informací z Národního dopravního informačního centra a od Policie ČR přijala i na pět desítek telefonických postřehů od našich Zpravodajů, což v kontextu velmi slabého provozu v pozdních hodinách není málo. 

Ústředna nonstop dispečinku Zelené vlny během třetího letošního měsíce napočítala celkem 3.061 příchozích volání. Děkujeme všem, kdo vytočili naše bezplatné číslo a upozornili na dopravní komplikace. Z registrovaných Zpravodajů Zelené vlny, kteří byli v březnu nejaktivnější, tentokrát odměňujeme tuto trojici: 

Zelená vlna: Dárkové předměty - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkové předmětyFoto:  Zelená vlna

Luděk Augustin, Nížkov
Petr Kukučka, Praha 4
Petr Vondrovic, Holýšov 

Posíláme reflexní vesty, clony na boční okénka, sluneční brýle, šroubováčky s výměnnými hroty a další praktické drobnosti. 

Upozornění na potíže na cestách nám samozřejmě může na 800 553 553 zavolat kdokoliv. Registrace do Klubu Zpravodajů Zelené vlny není nezbytná. Ale přináší výhody u našich partnerů (letošní novinka se chystá) a pravidelné odměny těm z nejčastěji volajících. Registrovat se můžete během minuty prostřednictvím stručného registračního formuláře. A pokud už Zpravodajem ZV jste, nezapomeňte nás informovat o případné změně telefonního čísla, protože statistiky vyhodnocujeme právě podle něj – formuláře pro aktualizaci údajů

Autor:   Zelená vlna  (ZV)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: přeháňky, D48-64,8 km
  Srážky: přeháňky, D48-64,9 km
  Srážky: přeháňky, Příbram

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas