Evropský pohár cestovních vozů, formule BOSS GP i Superkarts už tento víkend na Masarykově okruhu!

1. září  2015 v 13:31  
ETCC, formule BOSS GP i Superkarts čekají návštěvníky Masarykova okruhu už tento víkend - Foto:  Automotodrom Brno

ETCC, formule BOSS GP i Superkarts čekají návštěvníky Masarykova okruhu už tento víkendFoto:  Automotodrom Brno

Bohatý závodní program čeká už tento týden návštěvníky Masarykova okruhu. Po roční přestávce se na brněnský okruh vrací Evropský pohár cestovních vozů. Na dráze se při závodu BOSS GP potkají i skutečné vozy F1 a chybět nebudou ani oblíbené Superkarts. Zpravodajové Zelené vlny mají vstup zdarma!

Po roční přestávce se na Masarykův okruh vrací Evropský pohár cestovních vozů ETCC. Mezi piloty nebudou chybět čeští jezdci vč. dvojnásobného šampiona Petra Fulína, který svůj premiérový titul v sezoně 2013 dobyl právě na domácí trati v Brně. Pozadu nebude chtít zůstat ani Michal Matějovský, kterému jen o vlásek uniklo před dvěma leto třetí místo v celkovém pořadí. 

Na trati v Brně nebude chybět ani dvojnásobný šampion ETCC Petr Fulín - Foto:  Automotodrom Brno

Na trati v Brně nebude chybět ani dvojnásobný šampion ETCC Petr FulínFoto:  Automotodrom Brno

Na dráze se potkají skutečné vozy F1 při závodu Boss GP. Tento šampionát je zkratkou slov "Grand Prix velkých otevřených monopostů" a do Brna přivede monoposty F1 a GP2. Tyto vozy mohou i v rukou soukromých majitelů aspirovat na prolomení traťového rekordu. Závodní víkend navíc přinese unikátní srovnání výkonnosti vozů série Boss GP a Auto GP. 

Na své si přijdou i fanoušci Superkarts, o nichž svého času řekl pilot F1 David Coulthard: "Z toho, co jsem v životě řídil, se tohle nejvíc podobá F1." Dvoutaktní dvouválcový čtvrtlitr s šestistupňovou převodovkou dokáže motokáru rozjet až na rychlost kolem 240 km/h. Účast v závodě Superkarts slíbil Adam Kout, který se díky dominantním výsledkům stal už před Brnem mistrem Evropy pro rok 2015. 

Skutečné vozy F1 se potkají na dráze při závodu Boss GP - Foto:  Automotodrom Brno

Skutečné vozy F1 se potkají na dráze při závodu Boss GPFoto:  Automotodrom Brno

Zpravodajové Zelené vlny mají vstup zdarma! 

Zpravodajové Zelené vlny mají po předložení identifikační kartičky a občanského průkazu jednorázový vstup zdarma. Režim tzv. základní vstupenky zajišťuje vstup na tribuny T3, T5, C, F, do paddocku a v sobotu i návštěvu Pit Walk (13.40 – 14.40). Více o programu najdete zde. 

Chcete se stát dobrovolným Zpravodajem Zelené vlny a pomáhat nám vytvářet aktuální dopravní zpravodajství? A mít možnost dostat se na různé zajímavé akce zdarma? Pak neváhejte a přihlašte se! Formulář s podrobnějšími informacemi o projektu najdete zde. 

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 21.4.2019 12:45 do 13:20; na silnici 55 u obce Velký Týnec okres Olomouc; nehoda odstraněna; 3 x motocykl - se zraěním
  Srážky: přeháňky, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  Od 21.4.2019 13:00 do 14:00; na silnici 55 u obce Velký Týnec okres Olomouc; nehoda; 3x MOTO, 1x zranění.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas