Velká cena Zelené vlny: Svezte se v závodním voze!

4. října  2017 v 12:00  
Velká cena Zelené vlny 2016 na Masarykově okruhu v Brně - Foto: Petra Škarková

Velká cena Zelené vlny 2016 na Masarykově okruhu v BrněFoto: Petra Škarková

Neděle 15. října 2017 od 09:00 do 15:00 – Masarykův okruh v Brně – Den otevřené dráhy a v jeho rámci Velká cena Zelené vlny. Bohatý program nejen pro motoristy, řada atrakcí a soutěž o jízdu s profesionálem v závodním voze. Vstup pro všechny volný.

Den otevřené dráhy, tradiční tečka za sezónou na brněnském Masarykově okruhu, se těší již řadu let nemalému zájmu. Baví se vždy jak fanoušci motorismu, tak i jejich blízcí. Organizátoři pamatují na všechny včetně dětí. Také letos zveme na automotodrom registrované Zpravodaje Zelené vlny i širokovou veřejnost. Důvodů, proč vážit cestu, je celá řada. 

Radiožurnál vysílá z okruhu 

Mezi mnoha zajímavými vozidly na okruhu určitě nepřehlédnete náš nablýskaný R-stream, mobilní studio. Z něj budeme v neděli 15. 10. od 10:00 do 14:00 vysílat živě dopoledně-odpolední Radiožurnál

Soutěž o jízdy se závodním pilotem 

Velká cena Zelené vlny - Foto: Filip Jandourek

Velká cena Zelené vlnyFoto: Filip Jandourek

Pro Zpravodaje Zelené vlny – pro ty ostřílené i pro ty na místě čerstvě registrované – chystáme soutěž. Řidičské dovednosti na simulátoru F1, znalostní kvíz a poslechový test rozhodnou o třech výhercích (dle počtu získaných bodů, v případě shodných výsledků dle losování). Vítěze odměníme dárkovými balíčky užitečných potřeb nejen pro motoristy a hlavně jim zprostředkujeme jedinečný zážitek. Posadíme je na místa spolujezdců do reálných závodních strojů. Svou odvahu pak vyzkoušejí během jízdy po okruhu s piloty týmů Motorsport! Pomalu se rozhodně nepojede... 

Do soutěže je potřeba se nejprve zapsat, a to mezi 9. a 13. hodinou ve stanu Radiožurnálu. Získáte zde soutěžní kartu. Pokud ještě Zpravodajem nejste, bude přímo na místě možná blesková registrace do Klubu Zpravodajů ZV. Stávající Zpravodajové budou moci aktualizovat své kontaktní údaje. 

Čtěte také: Nový partner Zelené vlny: Výhody pro Zpravodaje u čerpacích stanic MOL

Seznamte se s redakcí Zelené vlny 

Potkat se můžete s redaktory dopravního zpravodajství. Ukážeme vám i stroj naší motohlídky. Přiblížíme, jak funguje call centrum Zelené vlny. To mimochodem už brzy oslaví rok od svého spuštění a chystá se na přijetí hovoru s pořadovým číslem 50 tisíc. 

Dálniční policie, simulátor nehody i hadraplány... 

Připravili jsme pro vás i další program. Jihomoravští policisté předvedou svou techniku včetně rychlého dálničního vozidla. Tým Besipu přiveze simulátor nárazu a převrácení auta i trenažér jízdy v autě a na motocyklu. Seznámit se můžete s projektem a aplikací Výmoly.cz. Pozvání přijali jezdci Rallye Dakar Tomáš Ouředníček a Ivo Kaštan, kteří představí závodní a doprovodnou techniku pro nejtěžší rallye na světě. 

R-stream Radiožurnálu na Masarykově okruhu

R-stream Radiožurnálu na Masarykově okruhu

Den otevřené dráhy 

Další program skýtá přímo Den otevřené dráhy. V jeho rámici budou silničáři z celé republiky se svou technikou soutěžit v Cestářském rodeu. Uvidíte vojenskou techniku – ambulanci, Iveco a Tatru 810. Prezentovat se bude Univerzita obrany. Zapojit se můžete do projektu nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Prohlédnete si RC modely. Pro nejmenší bude k dispozici skákací hrad. To vše zcela zdarma. 

Vášnivým motoristům pak automotodrom nabídne i několik zpoplatněných atrakcí: jízdu po dráze ve vlastním autě, spolujízdu v závodním voze (např. Porsche 911), motokáry, pitbiky. Podrobnosti na stránkách Masarykova okruhu

Jak se dostat na Masarykův okruh?

Příjezd z D1: Exit 182 Kývalka, dále podle dopravního značení Grand Prix/Paddock (ve směru z Prahy nesjíždějte exitem 178 Ostrovačice, průjezd přes městys je uzavřen)

Příjezd z Brna mimo dálnici: Po silnici III/3842 přes Žebětín

Hromadná doprava: Na automotodrom jezdí stálá autobusová linka 402 ze Starého Lískovce (z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku 8 směr Starý Lískovec).

Podrobněji na webu Masarykova okruhu 

Jak se dostat na Masarykův okruh?

Příjezd z D1: Exit 182 Kývalka, dále podle dopravního značení Grand Prix/Paddock (ve směru z Prahy nesjíždějte exitem 178 Ostrovačice, průjezd přes městys je uzavřen)

Příjezd z Brna mimo dálnici: Po silnici III/3842 přes Žebětín

Hromadná doprava: Na automotodrom jezdí stálá autobusová linka 402 ze Starého Lískovce (z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku 8 směr Starý Lískovec).

Podrobněji na webu Masarykova okruhu 

Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

 • 6. března  2018 v 12:41       rubrika: Klub Zpravodajů Zelené vlny

  Děkujeme za vaši pomoc v únoru

  V únoru jsme přijali bezmála dva a půl tisíce telefonátů. Za nemalou část z nich jsme vděční našim štamgastům, tedy registrovaným Zpravodajům Zelené vlny. Někteří z nich vytáčí 800 553 553 téměř denně. Třem z těch nejaktivnějších...

   
 • 8. února  2018 v 12:11       rubrika: Klub Zpravodajů Zelené vlny

  Odměňujeme lednové zpravodaje

  Leden, zejména začátek měsíce, bývá obvykle na silnicích klidnější, provoz bývá každý rok mírnější. Ovšem situace se dramaticky mění při sněhových kalamitách. Vloni taková potrápila řidiče 4. ledna 2017. Letos komplikovala...

   
 • 5. ledna  2018 v 13:02       rubrika: Klub Zpravodajů Zelené vlny

  I za prosinec odměňujeme aktivní Zpravodaje

  Sníh a déšť znepříjemňoval cestování i v prosinci. A vy jste na související komplikace pilně upozorňovali. Ani v předvánočním shonu jste nám nezapomínali volat, kdykoliv se na silnicích něco dělo. Celkem jsme přijali...

   

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 24.3.2018 13:00 do 16:00; D8 - 6.5km na trase Bílinka - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; neprůjezdný jízdní pruh pro pomalá vozidla
  Od 24.3.2018 13:00 do 14:00; v ulici Sukova v obci Čerčany okres Benešov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA se zraněním.
  Od 24.3.2018 12:55 do 15:00; na silnici 4835 v obci Trojanovice okres Nový Jičín; kruhový objerzd; nehoda; probíhá vyšetřování nehody; střet OA s chodcem, lehké zranění.

Speciály

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace