Zpravodajové Zelené vlny v rozhlase

21. prosince  2006 v 13:29  
Zpravodaj Zelené vlny - Foto: Lenka Paličková

Zpravodaj Zelené vlnyFoto: Lenka Paličková

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík poděkoval dne 20. prosince 2006 třem nejaktivnějším Zpravodajům Zelené vlny.

Zpravodajové Zelené vlny Českého rozhlasu slaví 6 let. Celkem je jich v současné době 6 500 a zastoupeni jsou ve všech krajích České republiky. Jde o registrované, řádně proškolené řidiče, kteří se často pohybují na silnicích především České republiky a kteří vlastní mobilní telefon. Úkolem Zpravodajů Zelené vlny je poskytovat aktuální informace o všech událostech, které kdekoli na území republiky ovlivňují bezpečnost a plynulost silničního provozu. 

Za rok přijme callcentrum Zelené vlny v průměru 26 000 telefonátů s informacemi o kritických dopravních situacích na našich silnicích. Přibližně tedy 2 200 telefonátů měsíčně, přičemž ve špičkách během pracovních dnů to je až 150 telefonátů denně. 

Před Vánocemi 2006 poděkoval na půdě Českého rozhlasu generální ředitel Václav Kasík třem nejaktivnějším Zpravodajům Zelené vlny - Vítu Nekudovi z Brna, Mojmíru Maršákovi z Prahy a Zdeňku Sedmerovi z Brandýska - za čas, který tráví při předávání informací do vysílání Zelené vlny, a za to, že svou službou pomáhají ostatním řidičům. 

A proč se ke spolupráci se Zelenou vlnou přihlásili? "Já jsem se přihlásil jako Zpravodaj Zelené vlny, když Český rozhlas s touto službou začínal, někdy v roce 2002. Vedlo mě k tomu to, že pracuji ve firmě, která se zabývá distribucí terapeutických prostředků po celé republice, takže toho najezdím opravdu hodně - měsíčně 7 - 8 tisíc kilometrů," říká Vít Nekuda. 

Přesto, že je Mojmír Maršák držitelem řidičského oprávnění padesát let, Zpravodajem Zelené vlny je podle svých slov teprve poslední rok. Za to ovšem tak aktivním, že se ihned ocitl mezi třemi oceněnými. 

"Vzhledem k tomu, že pracuji ve sféře soukromé dopravy a pohybuji se na silnici téměř denně, informace Zelené vlny sám ke své profesi potřebuji. A to je také důvod, proč jsem se rozhodl i já s dopravním zpravodajstvím Českého rozhlasu spolupracovat," řekl nám Zdeněk Sedmera. 

Pánové Nekuda, Maršák a Sedmera si také prohlédli vysílací pracoviště ČRo 1 - Radiožurnálu a ČRo 2 - Prahy. 

Odměněným Zpravodajům Zelené vlny blahopřejeme a jim a všem ostatním přejeme pohodové prožití svátků a vše dobré v roce 2007. 

Autor:  Lenka Paličková  (lep)
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: přeháňky, Paška Pole
  Srážky: přeháňky, Petrůvka
  Srážky: přeháňky, D1-369.5

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas