Zpravodajové ZV v listopadu pomáhali při prvním sněhu i potížích s ledovkou

4. prosince  2018 v 13:29  
Kalendáře Českého rozhlasu - Foto:  Zelená vlna

Kalendáře Českého rozhlasuFoto:  Zelená vlna

V listopadu se na provozu několikrát významně podepsala blížící se zima. Silnice a dálnice pokryl první sníh i nebezpečná ledovka. Za informace z cest děkujeme všem, kdo zavolali. A odměňujeme několik z nejaktivnějších registrovaných Zpravodajů ZV.

Vážné nehody na špatné počasí nečekaly. Už na začátku měsíce, v pondělí 5. listopadu zablokovala dálnici D5 u Rudné nehoda čtyř kamionů. Přímo na místě byla vedle našich Zpravodajů i motohlídka Zelené vlny. V pondělí 19. 11. pak přišel ráno první sníh a s ním i klasické „ťukance“. Policie v tento den řešila celkem 371 nehod, což bylo nejvíc z celého měsíce. Ve středu 21. listopadu byla po srážce dvou kamionů zavřená dálnice D1 za Mirošovicemi. V pátek 30. 11. se na silnice v západních Čechách snesla ledovka a přinesla zásadní problémy nejen na silnicích. Tento den pak byl druhý co do počtu dopravních nehod. Celkem jich policisté zaregistrovali 349. 

Policisté v listopadu řešili celkem 8.582 nehod, při kterých přišlo o život 53 lidí a dalších 135 lidí utrpělo těžká zranění. Vy jste nám v předposledním měsíci roku zavolali celkem 3.530 krát a za to vám patří naše velké díky. 

Z registrovaných Zpravodajů, kteří nám volají nejčastěji, jsme tentokrát vybrali následujících pět: 

Zelená vlna: Dárkové předměty - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkové předmětyFoto:  Zelená vlna

Martin Pšenička, Praha
David Pátek, Hustopeče
Martin Boušek, Rakovník
Radek Vondrák, Telč
Petr Šesták, Brno 

Těšit se můžou na stolní kalendář Českého rozhlasu na rok 2019. A k tomu batůžek Zelené vlny, mini svítilnu, obal na doklady, skládací tašku a škrabku na led, která teď jistě přijde vhod. 

Kromě pravidelných odměn máme pro Zpravodaje i další výhody, jako je bonus v síti čepacích stanic MOL, tedy u našeho partnera. 

Jestliže ještě nejste Zpravodajem Zelené vlny, stačí vyplnit registrační formulář. A pokud už Zpravodajem ZV jste, pamatujte, že statistiky se počítají z telefonního čísla, které uvedete při registraci. Případné změny proto hlaste prostřednictvím formuláře pro aktualizaci údajů

Kdykoli potkáte na cestách nějaké problémy, zavolejte nám non-stop na bezplatnou linku 800 553 553. Jezděte opatrně a šťastnou cestu!  

Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D10, km 8, ve směru Praha, porouchané vozidlo, zdržení, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 21.02.2019 07:41 Do 21.02.2019 09:41, porouchané OA v OP, Vydal: ŘSD ČR - NDIC
  Srážky: sněžení, I/42 Husovický tunel - jih
  D1, mezi km 119 a 111, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 21.02.2019 07:45 Do 21.02.2019 09:45, , údržba povrchové kanalizace, zdroj: ŘSD

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas