Autoškoly výrazně zdraží kurzy na motorku, žák musí část výcviku odřídit sám

31. března  2016 v 12:08  
Zájemci o řidičský průkaz na motorku si připlatí (ilustrační foto) - Foto: Tomáš Mařas

Zájemci o řidičský průkaz na motorku si připlatí (ilustrační foto)Foto: Tomáš Mařas

Řidičský průkaz na motorku bude stát výrazně víc než doposud. Podle novely zákona o silničním provozu musí žák autoškoly část výcviku nově odřídit na motorce v běžném provozu sám. Zdražení tak souvisí s případnou škodou, kterou by žák autoškoly na motorce při jízdě způsobil.

Autoškoly nechtějí zbytečně riskovat případné odškodnění a pro případ kolizí během výcviku nově uzavírají pojistky. 

Jedna z oslovených autoškol například nad rámec svých povinností uzavřela pojistku s krytím deset milionů korun. Ta bude sloužit pro úhradu případných léčebných výloh nebo škod, které by se během výcviku staly na majetku autoškoly nebo jiných účastnících provozu. 

 

Řidičské průkazy na motorku zdraží. Důvodem jsou přísnější podmínky pro výcvik. Podrobnosti řekla redaktorka Lenka Rezková

Vložit na svůj web

Za řidičský průkaz na motorku tak zájemci u některých autoškol zaplatí až dvakrát víc než doteď. Stát je bude zhruba patnáct tisíc korun. 

Není to ale jen kvůli pojistkám. Do ceny se promítne také navýšení počtu hodin, které je po zpřísnění podmínek výcviku nově potřeba. 

Některé autoškoly navíc podle informací Českého rozhlasu kurzy pro motorkáře kvůli zmíněným rizikům letos vůbec neotevřou. 

Autor:  Lenka Rezková,  msk
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 17.11.2018 06:25 do 08:30; na silnici 101 u obce Dolní Břežany okres Praha-západ; Břežanské údolí.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Stav vozovky: náledí, D0 Rudná 3,6
  Stav vozovky: náledí, Otrokovice - most

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas