Motohlídka Zelené vlny opět v ulicích

21. března  2016 v 13:20  
Motohlídka Zelené vlny Jakub Vodička - Foto: Michaela Němcová

Motohlídka Zelené vlny Jakub VodičkaFoto: Michaela Němcová

Zelená vlna má ode dneška na silnicích opět svou motohlídku. Ta doplňuje a upřesňuje dopravní informace z Prahy a okolí pro dopravní zpravodajství stanic Českého rozhlasu. Jakub Vodička do své jedenácté sezóny na motorce vyjede s novým strojem, který poprvé nebude jednostopý.

Letos budu jezdit na Piagiu MP3 500. Zajímavé je v tom, že je to tříkolka. Není to klasický skútr, ale přední náprava má dvě kola, které se v zatáčkách chovají podobně jako motorka, takže ten rozdíl není úplně výrazný. Je to určitě zvláštnost a příjemně se na tom jezdí,“ popisuje Jakub Vodička svůj nový stroj. 

Pokryje dopravní špičky 

Motohlídka letos nebude jezdit na klasickém skútru, má tříkolku - Foto: Michaela Němcová

Motohlídka letos nebude jezdit na klasickém skútru, má tříkolkuFoto: Michaela Němcová

S maxi skútrem, jehož výkon je něco přes 40 koňských sil, bude Jakub jezdit ve všední dny hlavně během dopravních špiček. „Budu v terénu vždy od brzkých ranních hodin, od půl sedmé až do času krátce po obědě. Takhle to bude on pondělí do čtvrtka. Naopak v pátek se bude vyrážet až krátce před obědem a bude se jezdit až do večerních hodin, kdy špička bývá nejsilnější. Samozřejmě, že když bude nějaká výjimečná situace, tak není problém pokrýt celý den.“ 

Motohlídka je ve spojení se studii Zelené vlny přes speciální mobilní aplikaci, která nahrazuje výkonné vysílačky. Redaktoři a motohlídka si tak mohou povídat na jakoukoli vzdálenost bez nutnosti vytáčet telefonní číslo. 

Čtěte také: Tunelem Blanka řidiči projíždí už půl roku. Odlehčil centru, v Praze 6 ale vznikají kolony

Zelená vlna Radiožurnálu nasazuje motohlídky operativně i na jiných místech republiky, kde jsou očekávány dopravní komplikace, například v Brně v době konání mistrovství světa silničních motocyklů a podobných příležitostech. 

Motohlídka Zelené vlny Jakub Vodička - Foto: Michaela Němcová

Motohlídka Zelené vlny Jakub VodičkaFoto: Michaela Němcová

Autor:  Lenka Rezková
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 13.11.2018 23:50 do 14.11.2018 01:30; na silnici u obce Rozvadov okres Tachov; sjezd k ČS na 150 km D/5; nehoda 2 nákladních vozidel; kolize mezi dvěma kamiony. PČR na místo.
  Od 13.11.2018 23:45 do 14.11.2018 00:45; na silnici 13 u obce Vrskmaň okres Chomutov; odbočka na Vysokou Pec; nehoda; střet OA se zvěří - kanec narazil do boku vozidla a zmizel. PČR na místo.
  Od 13.11.2018 23:35 do 14.11.2018 00:35; D5 - 36.1km na trase Praha - Rozvadov; Pozor! Lidé na vozovce

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas