Silnice se po zimě změnily na tankodromy, který je nejhorší?

22. dubna  2013 v 12:11  
Rozkopaná silnice - Foto: Ondřej Jánoška

Rozkopaná silniceFoto: Ondřej Jánoška

Naše silnice jsou po letošní zimě v katastrofálním stavu. O tom asi není pochyb. I proto je Radiožurnál partnerem projektu Výmoly.cz, který má už třetím rokem za cíl upozornit na nejhorší místa u nás. A některá podle tohoto projektu opravdu stojí za to.

Řidiči doposud nahlásili přes 1700 problematických míst po celé republice: „Pokud bych to měl srovnat s minulým rokem, tak jsme za celý loňský rok nasbírali 850 úseků a letos za necelé čtyři měsíce jsme tento počet zdvojnásobili,“ konstatuje Petr Čaník z Výmoly.cz. I to svědčí o stavu našich silnic. Na některých místech to potom vypadá spíše jako na tankodromu. 

Čtěte také: Po silnicích už se nejezdí rovně, ale kličkuje

„V našem žebříčku se jako první umístil úsek v obci Lhota Rapotina v okresu Blansko v Jihomoravském kraji,“ říká Petr Čaník. 

Tento úsek už je opraven, ovšem podle komentářů řidičů na webu se jedná na první pohled spíše o provizorní opravy, protože díry se změnily na krtince. A potom je tady druhý tankodrom.  

„Jedná se o úsek za obcí Svatoslav ve směru na Jihlavu, tedy na Vysočině. Z fotodokumentace – ať už té aktuální, nebo nasbírané od října 2012 – vyplývá, že je tento úsek v tuto chvíli téměř nebezpečný,“ varuje Petr Čaník. 

Proto nás zajímalo na tamní správě a údržbě silnic, kdy se na tuto silnici chystají: „V letošním roce je čas. U této silnice se bude dělat kompletní rekonstrukce včetně nového povrchu. Je připravena na druhou polovinu roku. Na zbytku komunikace budou vycpávat výtluky a další část by měla být dodělána v příštím roce,“ slibuje vedoucí výrobního oddělení třebíčského oddělení Krajské správy a údržby silnic kraje Vysočina Miroslav Černý. 

Čtěte také: Výmoly.cz – internet opravuje silnice

Nejaktivnější řidiči pak na adresu Výmoly.cz nahlašují desítky rozbitých míst po celé republice a kontrolují průběžně i jejich stav. „Nejaktivnějším "výmolářem" je Tomáš Majling ze severu Čech a o to potěšující je, že je posluchačem jak Zelené vlny, tak také zpravodajem Zelené vlny,“ říká Petr Čaník. 

Autor:  Petr Jansa  (pgj)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 22.4.2019 20:00 do 24.4.2019 07:00; v ulici Vroutecká v obci Podbořany okres Louny; II/226 Podbořany; Pozor! 2 nadměrné náklady; počítejte se zdržením; V době od 20.00 hod. dne 22.4. do cca 03.30 ...
  Od 23.4.2019 01:40 do 04:00; D1 - 59km na trase Říkovice - Praha; nehoda; 2x OA v dopr. omezení průjezdný jeden JP
  D6, mezi km 131.3 a 146.1, ve směru Cheb, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 23.04.2019 07:00 Do 23.04.2019 16:00, , úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas