Na horách je jaro, ale lyžuje se. Fungují také skibusy

13. prosince  2013 v 13:20  
Na Čertovu horu jezdí skibus z pražského Černého mostu (ilustrační foto) - Foto:  Lipno Servis

Na Čertovu horu jezdí skibus z pražského Černého mostu (ilustrační foto)Foto:  Lipno Servis

Zatím pozvolna startuje letošní lyžařská sezóna. V níže položených střediscích stále čekají na sníh nebo aspoň mráz, počet otevřených sjezdovek se ale oproti minulému týdnu přesto rozšíří.

Lanovka se poprvé rozjela například na Harrachovské Čertově hoře a Vlastislav Fejkl z tamního skiareálu si v tomto předvánočním čase pochvaluje doslova jarní lyžování. „Teplota nahoře je plus devět stupňů a sluníčko, dole máme lehce pod nulou, takže podmínky v podstatě odpovídají druhé polovině března. Je to prostě špičkové jarní lyžování, i když máme před Vánocemi. Je to situace, kterou skutečně nepamatuju v Harrachově,“ říká Vlastislav Fejkl. 

Navíc parkování u sjezdovky je až do začátku hlavní sezóny zdarma a od zítřka začne pravidelně jezdit skibus z pražského Černého mostu. „Počínaje tímto víkendem je možné se zarezervovat v systému skibusharrachov.cz, co se týče skibusů uvnitř Harrachova – začnou jezdit až počátkem hlavní sezóny, to znamená příští týden,“ upozorňuje Vlastislav Fejk. 

Čtěte také: Pozor, policejní superb – policie zahájila obměnu svého Autotýmu

Symbolicky večerním lyžováním zahájí sezónu v Herlíkovicích, přičemž i tady je parkování dnes večer bezplatné. Vleky se rozjedou také v Beskydech, konkrétně ve Skiareálu Mezivodí a velký zahajovací program chystají ve SkiResortu Bílá, kde, jak potvrzuje šéf areálu Jaroslava Vrzgula, lyžují už od začátku týdne. „Máme zasněžené dvě sjezdovky – máme asi 40 centimetrů převážně technického sněhu, máme v provozu lanovou dráhu a jeden vlek. V sobotu je slavnostní otevření – Ski Open Bílá, kde budou připravené soutěže pro děti,“ popisuje Jaroslav Vrzgula. 

Auto můžete nechat na jednom z 650 bezplatných parkovacích míst. Ve většině hor se potýkají s inverzí a podle meteorologů by o víkendu nemělo sněžit, takže příjezdové cesty jsou upravené, samozřejmostí jsou ale zimní pneumatiky a pro jistotu i sněhové řetězy v kufru auta. 

Autor:  Eva Kézrová  (evk)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Bubenečský tunel, Praha, směr Strahov, porouchané vozidlo, zdržení, Od 17.02.2019 17:33 Do 17.02.2019 18:10
  Od 17.2.2019 17:45 do 19:50; v ulici Sokolská v obci Znojmo; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; OA x MOTO se zraněním.
  Od 17.2.2019 17:40 do 18:45; D1 - 229km na trase Praha - Říkovice; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas