Modernizace D1 u Hvězdonic začíná bez potíží

21. května  2015 v 11:50  
Modernizace D1 (ilustrační snímek) - Foto: Petr Jansa

Modernizace D1 (ilustrační snímek)Foto: Petr Jansa

Novým omezením mezi 35. a 29. kilometrem brněnské dálnice na Prahu se projíždí zatím plynule.

S jednodenním zpožděním kvůli nepřízni počasí ve čtvrtek dopoledne začala modernizace dalšího úseku dálnice D1 – mezi Ostředkem a Hvězdonicemi. Ve směru na Prahu pracují dělníci mezi 35. a 29. kilometrem. Zabírají levý pruh. Jezdí se pravým, a to maximální povolenou rychlostí 80 km/h. 

Celé dopoledne zůstává provoz plynulý, jak z místa krátce před polednem potvrzuje motohlídka Zelené vlny Jakub Vodička: "V celém šestikilometrovém úseku vyměřují a pokládají vodorovné dopravní značení. Zatím je hotovo něco málo přes kilometr. Toto omezení tedy potrvá ještě minimálně dvě, tři hodiny, možná déle. Projíždí se sice jen jedním pruhem a sníženou rychlostí, ale bez kolon. Řidiči se nemusí obávat zdržení." 

Ve směru na Brno je nyní omezení jen několikasetmetrové. I v tomto pásu dálnice D1 je provoz plynulý. 

Modernizace jednoho z nejkratších úseků bude trvat rok a půl. „Záruční doba této stavby bude činit 72 měsíců, předpokládaná cena je 550 milionů korun a dodavatelem je sdružení firem, které vede společnost Metrostav,“ uvádí Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic. 

O aktuální situaci nejen v novém omezení na dálnici D1 u Hvězdonic vás průběžně informujeme v Zelené vlně na Radiožurnálu. 

Autor:  Jakub Vodička  (jvo)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: přeháňky, Třinec
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rumburk
  Srážky: přeháňky, D48-64,9 km

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas