Moto GP 2018: Motohlídka Zelené vlny monitoruje provoz v okolí okruhu

2. srpna  2018 v 18:00  
Masarykův okruh (ilustrační snímek) - Foto: Tomáš Adamec

Masarykův okruh (ilustrační snímek)Foto: Tomáš Adamec

Zelená vlna je opět oficiálním dopravním zpravodajstvím při Grand Prix České republiky. Na Radiožurnálu nabízí motoristům spolehlivé informace, v době největšího náporu při příjezdech a odjezdech diváků každých 15 minut.

Míříte na Mistrovství světa silničních motocyklů do Brna? Abyste měli vždy aktuální přehled o dopravní situaci na své trase, poslouchejte Zelenou vlnu Radiožurnálu. Do okolí automotodromu vysíláme naši motohlídku Jakuba Vodičku. A pokud na závody vyrazit nemůžete, dění přímo na okruhu a v jeho zázemí vám zprostředkují reportéři Jan Říha, Luděk Hubáček a Jan Pastor. 

Pátek 3. srpna: Příjezd diváků, tréninky jezdců 

Skútr Zelené vlny vyráží z Prahy směr Brno v pátek po obědě. Motohlídka bude cestou monitorovat provoz na dálnici D1, po dojezdu pak v okolí automotodromu. Aktuální dopravní informace uslyšíte v pravidelných relacích Zelené vlny (od 15:00 do 19:00 každých 15 minut), a také ve vstupech Odpoledního Radiožurnálu. 

Po celý den bude Radiožurnál nabízet i řadu zajímavých postřehů a praktických informací v příspěvcích našich reportérů. A pozvání do Ranního interview přijal ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. S ním bude Jan Pokorný mluvit mimo jiné o dopravních, bezpečnostních a protiteroristických opatřeních. 

Čtěte také: Ranní interview: Ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil o dopravních a dalších opatřeních (AUDIO)

Sobota 4. srpna: Kvalifikace závodníků, zábava fanoušků 

Motohlídka Zelené vlny Jakub Vodička - Foto: Michaela Němcová

Motohlídka Zelené vlny Jakub VodičkaFoto: Michaela Němcová

V rámci sobotního Víkendového Radiožurnálu budeme zařazovat Zelenou vlnu minimálně každou půlhodinu. Při mimořádných událostech okamžitě, respektive každých 15 minut. Pod drobnohledem naší motohlídky budou nadále příjezdové trasy, ověří třeba i obsazenost jednotlivých parkovacích ploch. 

Reportéři Radiožurnálu se v průběhu celého dne zaměří kromě jiného na život v kempech, nasazení policistů, boj fanoušků s vedrem, problémy s financováním GP a samozřejmě na mistrovství samotné. 

Čtěte také: Při Velké ceně Brna se představí celkem tři čeští motocyklisté, závod získal i dotaci od ministerstva

Neděle 5. srpna: Závody a odjezd diváků 

V neděli mistrovství světa vyvrcholí trojicí závodů v jednotlivých třídách. Dopoledne se očekává další nápor přijíždějících diváků. Proto budeme mezi 9. a 11. hodinou opět intenzivně sledovat dopravní situaci na příjezdových trasách k okruhu s využitím naší motohlídky. Zelenou vlnu v tu dobu uslyšíte na Radiožurnálu opět každých 15 minut. 

Reportéři věnují pozornost také cestování hromadnou dopravou, zázemí boxu Karla Abraháma, šancím českých jezdců, technickému zázemí okruhu a zprostředkují i jednotlivé závody. 

Celkem 21 kol královské třídy jezdci odstartují ve 14:00. Po 15. hodině tak bude známý vítěz a fanoušci se začnou vydávat na cestu domů. To už bude zase v permanenci i naše motohlídka monitorující odjezdové trasy. Zelená vlna vám poskytne užitečné dopravní informace na Radiožurnálu každých 15 minut. Až do doby než se situace zklidní. 

Čtěte také: Grand Prix v Brně budou opět provázet přísná bezpečnostní opatření. Dohlížet budou stovky policistů

Na D1 v omezení před Kývalkou do pravého pruhu! 

Na dálnici D1 se pracuje mezi kilometry 180 a 191. Omezení tu jsou v obou směrech. Ve směru z Brna na Prahu se jede dvěma zúženými pruhy. Ve směru z Prahy na Brno je ale levý pruh převedený do protisměru, nedá se z něj odbočit na exit 182 Kývalka. Míříte-li tedy na Moto GP směrem z hlavního města, zůstaňte v pravém pruhu

Další podrobnosti k příjezdovým trasám a parkovacím plochám i o možnostech cesty hromadnou dopravou na webu Masarykova okruhu

Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D1, mezi km 226 a 219, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 23.05.2019 07:00 Do 23.05.2019 12:30, údržba povrchové kanalizace, zdroj: ŘSD
  D1, mezi km 347.7 a 346.2, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 23.05.2019 07:00 Do 23.05.2019 07:30, v tunelech, údržba tunelu, zdroj: ŘSD
  D8, mezi km 25 a 28, ve směru Drážďany, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 23.05.2019 07:00 Do 23.05.2019 16:30, sekání trávy a údržba travních porostů, zdroj: ...

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas