Strategické parkoviště na D1 bude uzavřené. Kde zaparkují kamióny?

30. dubna  2013 v 09:10  
Odstavné parkoviště v Pávově u Jihlavy bude na čas uzavřené - Foto: Michal Malý

Odstavné parkoviště v Pávově u Jihlavy bude na čas uzavřenéFoto: Michal Malý

Obce v okolí dálnice D1 mohou snadno doslova „ucpat“ parkující kamióny. Řidiči už teď připouštějí, že budou hledat parkování mimo dálnici. V rámci oprav D1 budou zavřená i dvě hlavní odstavná parkoviště v Pávově u Jihlavy – nejprve ve směru na Brno a poté na Prahu. Stání pro kamióny je však na dálnici D1 nedostatek. Co nastane po uzavření těchto parkovišť? Někteří řidiči raději ani nechtějí domýšlet.

„To bude problém,“ konstatuje Radoslav Hrušín z Topoľčan, který D1 projíždí vcelku pravidelně. „Už po sedmé večer tu bývá problém zaparkovat. To ví každý řidič,“ zamýšlí se a dodává: „Když zavřou tak velké parkoviště, budeme mít problémy s parkováním.“ 

„Ani jsem netušil, že plánují nejprve zavřít jednu stranu a pak druhou,“ tvrdí Radoslav Hrušín. A tak někteří řidiči už připouštějí, že budou místo k parkování hledat jinde. 

Čtěte také: Středočeské obce se obávají, že je kvůli rekonstrukci D1 zaplaví auta

Mezi ně patří pan Milan, který je připravený parkovat mimo dálnici. Svůj kamión odstavit musí, aby dodržel povinné přestávky. „Musí se sjet z dálnice a tam najít místo,“ domnívá se. „Budou si na nás stěžovat obce a posílat policisty, kteří nás budou pokutovat, protože stojíme někde, kde nemáme. Co naděláme,“ vzdychá. 

Zůstanou stát na dálnici? 

Ani Robert Omelka se ze zavření neraduje, ale tvrdí, že jinak to asi nepůjde. Pávov je strategické odstavné parkoviště, které řidiči využívají hlavně ve večerních hodinách. „Parkoviště nám bude hodně chybět. Dokáži si to živě představit,“ usmívá se hořce. 

Jediný, kdo bral uzavírku parkoviště pozitivně, byl Jaroslav z Bohumína. „Tak budeme stát na dálnici,“ říká s nadsázkou. „Nemám tušení, jak to dopadne, ale beru to sportovně,“ dodává. 

Čtěte také: Víme, jak bude vypadat první fáze modernizace dálnice D1

Zda parkující kamióny z dálnice D1 každý večer skutečně „zarovnají“ obce v okolí ukáže čas. První uzavírky začínají už příští týden ve čtvrtek. 


Zvětšit mapu odstavných parkovišť u Pávova

Autor:  Michal Malý

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: přeháňky, D5-136,2
  Od 19.4.2019 08:55 do 09:55; na silnici 55 v obci Ostrožská Nová Ves okres Uherské Hradiště , délka 840m; Pozor! Lidé na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; ve směru na Kunovice ...
  Od 19.4.2019 08:55 do 09:55; v ulici Tř. 1. máje v obci Přeštice okres Plzeň-jih; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění osob.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas