Uzavírka na dálnici D1: omezení ve směru na Prahu a demolice mostu

1. května  2013 v 09:10  
Na 107. kilometru dálnice D1 dojde k demolici mostu (ilustrační foto) - Foto: Lucie Maxová

Na 107. kilometru dálnice D1 dojde k demolici mostu (ilustrační foto)Foto: Lucie Maxová

První dobrá zpráva pro řidiče před začátkem modernizace dálnice D1 – za týden sice dojde ke dvěma velkým uzavírkám, ale jedna z nich omezí řidiče pouze v jednom směru. Postup prací je v každém úseku jiný, a tak mezi Lhotkou a Velkou Bíteší bude doprava nejprve omezená jen ve směru na Prahu.

To se však netýká uzavírky mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou, kde se začne pracovat ve středovém pásu. Na obou stranách tak budou sice dva jízdní pruhy, ale užší. 

Čtěte také: Víme, jak bude vypadat první fáze modernizace dálnice D1

Zastavili jsme na 112. kilometru, kde by měla začít uzavírka. Vidíme kolík s červeným značením. Co to vlastně znamená? „To je vytyčovací síť staveniště s několika kolíky. O kus dál jsme vyznačili také kanalizaci. Musíme dodržet zábor stanoviště,“ odpovídá Ivan Čásenský z Ředitelství silnic a dálnic. 

Na 107. kilometru budou rozřezávat most 

Dojdeme k nedalekému mostu, který se však nakonec bourat nebude. „Most spojuje čerpací stanici s druhou stranou dálnice. Je jenom jednosměrný, proto zůstane tak, jak je,“ vysvětluje. Pod ním je totiž dostatek místa, aby mohlo dojít k rozšíření dálnice. Demontáž tedy není potřeba. 

Na tomto úseku se však jeden most bourat bude, a to na 107. kilometru. „Demolice bude náročná,“ přiznává Ivan Čásenský. „Ve středním pásu postavíme podpěru a most rozřežeme,“ nastiňuje a zmiňuje také studii, která se zabývala frekvencí dopravy v místě uzavírek. „Projede tu 40 tisíc vozů denně,“ podotýká. 

Čtěte také: ŘSD se před modernizací D1 spojilo s akademiky. Přečtěte si, jak to dopadlo!

„Bude to složité,“ uznává. „Rekonstrukci však plánujeme tak, abychom tento úsek uzavřeli co nejméně,“ připomíná Ivan Čásenský s tím, že vždy jedna z protilehlých čerpacích stanic zůstane v provozu. 

Autor:  Eva Kézrová  (evk)

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 19.9.2018 11:50 do 13:55; na trase Troja - Štěrboholy v ulici Dejvický tunel v obci Praha; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x dodávka bez zranění.
  Od 19.9.2018 11:50 do 13:55; v ulici tř. 17. listopadu v obci Karviná; nehoda autobusu; náraz autobusu do dopravního značení, bez zranění.
  Šťastného, Brno-Nový Lískovec, v katastru obce Brno, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 16.09.2018 00:00 Do 30.11.2018 23:59, Úplná uzavírka ul. Šťastného z důvodu rekonstrukce vodovodu vč. přípojek., ...

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas