Uzavírka na dálnici D1: omezení ve směru na Prahu a demolice mostu

1. května  2013 v 09:10  
Na 107. kilometru dálnice D1 dojde k demolici mostu (ilustrační foto) - Foto: Lucie Maxová

Na 107. kilometru dálnice D1 dojde k demolici mostu (ilustrační foto)Foto: Lucie Maxová

První dobrá zpráva pro řidiče před začátkem modernizace dálnice D1 – za týden sice dojde ke dvěma velkým uzavírkám, ale jedna z nich omezí řidiče pouze v jednom směru. Postup prací je v každém úseku jiný, a tak mezi Lhotkou a Velkou Bíteší bude doprava nejprve omezená jen ve směru na Prahu.

To se však netýká uzavírky mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou, kde se začne pracovat ve středovém pásu. Na obou stranách tak budou sice dva jízdní pruhy, ale užší. 

Čtěte také: Víme, jak bude vypadat první fáze modernizace dálnice D1

Zastavili jsme na 112. kilometru, kde by měla začít uzavírka. Vidíme kolík s červeným značením. Co to vlastně znamená? „To je vytyčovací síť staveniště s několika kolíky. O kus dál jsme vyznačili také kanalizaci. Musíme dodržet zábor stanoviště,“ odpovídá Ivan Čásenský z Ředitelství silnic a dálnic. 

Na 107. kilometru budou rozřezávat most 

Dojdeme k nedalekému mostu, který se však nakonec bourat nebude. „Most spojuje čerpací stanici s druhou stranou dálnice. Je jenom jednosměrný, proto zůstane tak, jak je,“ vysvětluje. Pod ním je totiž dostatek místa, aby mohlo dojít k rozšíření dálnice. Demontáž tedy není potřeba. 

Na tomto úseku se však jeden most bourat bude, a to na 107. kilometru. „Demolice bude náročná,“ přiznává Ivan Čásenský. „Ve středním pásu postavíme podpěru a most rozřežeme,“ nastiňuje a zmiňuje také studii, která se zabývala frekvencí dopravy v místě uzavírek. „Projede tu 40 tisíc vozů denně,“ podotýká. 

Čtěte také: ŘSD se před modernizací D1 spojilo s akademiky. Přečtěte si, jak to dopadlo!

„Bude to složité,“ uznává. „Rekonstrukci však plánujeme tak, abychom tento úsek uzavřeli co nejméně,“ připomíná Ivan Čásenský s tím, že vždy jedna z protilehlých čerpacích stanic zůstane v provozu. 

Autor:  Eva Kézrová  (evk)

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 21.4.2019 18:00 do 21:10; v ulici Vltavanů v obci Praha; nehoda; nehoda autobusu; bez zranění, částečně brání provozu.
  D1, mezi km 15.2 a 12, ve směru Praha, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, dopravní zácpa, Od 21.04.2019 14:51 Do 21.04.2019 20:51
  Od 21.4.2019 19:00 do 20:05; na silnici 53 u obce Miroslav okres Znojmo , délka 993m; Pozor! Lidé na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; osoba pohybující se na vozovce.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas