Zelená vlna spustila vlastní call centrum s novým číslem 800 553 553

14. listopadu  2016 v 16:54  
Call centrum Zelené vlny - Foto: Khalil Baalbaki

Call centrum Zelené vlnyFoto: Khalil Baalbaki

Rychlejší a přesnější dopravní informace nabízí ode dneška Nová Zelená vlna. Český rozhlas spustil vlastní call centrum, kam můžete zavolat, pokud víte o nějakém problému na silnici nebo chcete upřesnit informace, které vysíláme. Číslo je 800 553 553 a volání je zdarma.

Díky spolupráci řidičů připravil Radiožurnál další zkvalitnění Zelené vlny, nejpřesnějšího a nejrychlejšího rozhlasového dopravního zpravodajství v České republice. Dnes zahájil provoz nového moderního call centra pro sběr dopravních informací s non-stop provozem. Zelená vlna tak přinese přesnější a rychlejší dopravní zpravodajství než doposud. Český rozhlas dnes spouští také nový systém pro sběr, zpracování a vysílání dopravních informací a hledá nové dopravní zpravodaje. 

Čtěte také: Zelená vlna dnes

„Doporučil bych zavolat do našeho nového call centra na nové bezplatné telefonní číslo 800 553 553. Potřebujeme nové zpravodaje nové Zelené vlny, aby nám přinášeli nové informace z dopravy a zpřesňovali ty, které jsme odvysílali. Právě prostřednictvím zpravodajů chceme být u každého okamžiku dění,“ říká ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný. 

Více informací a objízdné trasy 

Radiožurnál bude také vysílat více dopravních informací. V současné době zařazuje Zelenou vlnu každých 30 minut, ráno každých 15 minut a samozřejmě v případě mimořádných dopravních událostí. Od 18. listopadu bude Radiožurnál vysílat Zelenou vlnu každou čtvrthodinu také v dopravních špičkách v pátek a neděli od 15:00 do 19:00. Uživatelé navigací dostávají vyšší počet dopravních informací z NDIC, Český rozhlas totiž zdvojnásobil kapacitu kanálu RDS-TMC na svých vysílačích. 

Čtěte také: Na jakých stanicích vysíláme?

Call centrum Zelené vlny - Foto: Khalil Baalbaki

Call centrum Zelené vlnyFoto: Khalil Baalbaki

Zelená vlna je nejstarší rozhlasové dopravní zpravodajství. V současné době disponuje rozsáhlou sítí zpravodajů, speciálním studiem v Národním dopravním centru v Ostravě, vlastní motohlídkou a unikátním systémem pro sběr, vyhodnocování a vysílání dopravních informací. 

„Call centrum nám umožní přímý kontakt s posluchači, kteří jsou v autech v místě dopravních událostí. Velkou výhodou je také rychlost s jakou se informace dostávají do vysílání. Poté, co řidič na naši linku zavolá a oznámí dopravní událost, operátor jí zadá do systému a je prakticky okamžitě připravena do vysílání,“ uvedl Jan Pokorný. A šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan ho doplňuje. „Pro nás je velmi důležité, aby řidiči v autech dostávali kompletní informaci. Tedy nejen to, že na silnici před nimi je problém, ale také radu, jak pokračovat dál. V ideálním případě spolehlivou objízdnou trasu. I proto jsme zvolili nový slogan pro Zelenou vlnu – Známe lepší cestu“, řekl šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. 

Budeme rádi, když pomůžete Zelené vlně vytvářet a zpřesňovat dopravní informace. Současně pro Vás Zelená vlna připravuje nový systém výhod pro zpravodaje. O jeho spuštění Vás budeme včas informovat. 

Pojďte s námi hledat lepší cestu! 

Call centrum Zelené vlny - Foto:  Český rozhlas

Call centrum Zelené vlnyFoto:  Český rozhlas

Autor:  Dominika Nováková, Matěj Skalický
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D5, mezi km 56.5 a 28.5, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 24.02.2019 07:45 Do 24.02.2019 13:45, údržba a výměny směrových sloupků, zdroj: ...
  D8, mezi km 9 a 4, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 24.02.2019 07:30 Do 24.02.2019 16:00, úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD
  D8, mezi km 1.5 a 9, ve směru Drážďany, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 24.02.2019 07:30 Do 24.02.2019 16:00, úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas