FOTO: Letos ne U Seřadiště, ale u hradu Houska. Řidiči vybrali nejhorší výmol v Česku

16. srpna  2016 v 06:00  
Silnice, která letos získala anticenu Nejhorší díra republiky - Foto: Tomáš Mařas

Silnice, která letos získala anticenu Nejhorší díra republikyFoto: Tomáš Mařas

Nejhorší "díra na silnici" je letos v Libereckém kraji. Rozhodli o tom řidiči v projektu Výmoly.cz. Jeho partnerem je i Zelená vlna Radiožurnálu. Přes mobilní aplikaci a webové stránky v tomto roce hlasovalo celkem 107 tisíc motoristů.

Posledním dvěma ročníkům ankety dominovala pražská ulice U Seřadiště. V letošním roce ji podle autora projektu Petra Čaníka vystřídala silnice na Českolipsku. 

„Letos si tuto anticenu odnáší silnice č. 259, kousíček od hradu Houska. Takže ta získává anticenu Nejhorší díra v České republice.“ 

Druhá skončila Těšínská ulice v Opavě a pomyslný bronz patří jinému úseku na silnici 259 na Českolipsku.  

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta za hnutí Starostové a nezávislí o špatném stavu této silnice ví. Její opravu plánují do dvou let. 

„Nemá cenu měnit jenom ten povrch, ale je potřeba ty silnice opravit včetně propustků, příkopů, většinou i podloží, které na těch vedlejších silnicích nikdy v minulosti nebylo položené. Takže projektujeme a bude to v nějakém plánu v příštích dvou letech na opravu,“ říká liberecký hejtman. 

Data o výmolech putují přímo ke správcům silnic. Díky přístupu některých z nich je už opravena téměř polovina všech děr, které motoristé za šest let fungování projektu nahlásili. 

„Letos motoristé upozornili na více než tisícovku nových silničních úseků, které budou potřebovat opravu. Více než třetina z nich se už opravy dočkala,“ uvedl Jiří Cívka z pojišťovny Generali, pod níž celý projekt spadá. Nejvíce nahlášených výmolů bylo v letošním roce v Praze. 

Výmoly/výtluky - Foto:  Český rozhlas

Výmoly/výtlukyFoto:  Český rozhlas

Související weby:

VÝMOLY.CZ

Autor:  Luděk Hubáček  (Hbc)
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 26.3.2019 08:45 do 10:20; v ulici Velkomoravská v obci Hodonín; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; 3xOA se zraněním.
  Od 26.3.2019 10:05 do 12:10; v ulici Kladská v obci Hradec Králové; nehoda; střet dvou osobních vozidel, bez zranění
  D3, mezi km 97.4 a 97.6, ve směru České Budějovice, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 26.03.2019 09:20 Do 26.03.2019 10:30, údržba a opravy telematiky, zdroj: ŘSD

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas