Tunelem Blanka řidiči projíždí už půl roku. Odlehčil centru, v Praze 6 ale vznikají kolony

19. března  2016 v 02:28  
Tunel Blanka je otevřený už půl roku (archivní foto) - Foto:  Satra a.s.

Tunel Blanka je otevřený už půl roku (archivní foto)Foto:  Satra a.s.

Přesně před půl rokem byl v Praze otevřen tunel Blanka. První auta tudy projela loni 19. září. Komplexem, který stál včetně napojení na Strahovský tunel 43 miliard korun, projedou denně desítky tisíc řidičů.

„Za půlroční používání tunelu Blanka denně projede zhruba 75 tisíc automobilů v obou směrech,“ řekl mluvčí Jan Rachota ze společnosti ČKD Praha DIZ, která je dodavatelem technologické části stavby. 

Nejsilnější provoz je v Blance během ranní špičky mezi osmou a devátou hodinou. Nejvíc řidiči využívají vjezd v Troji. Na mnoha místech Blanka dopravě značně ulevila. 

 

Tunel Blanka slouží řidičům přesně půl roku. Kde ulevil dopravě a kde ji naopak zkomplikoval, shrnula Lenka Rezková

Vložit na svůj web

„Výrazně je to vidět v ulicích Argentinská a dalších. I v centrální části Prahy je vidět, že třeba na Malé Straně opadl provoz,“ popsal radní pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD. 

V některých částech Prahy se ale naopak provoz zhoršil. Komplikace jsou například v okolí Vítězného náměstí, kde řidiči často stojí v kolonách. Město o problémech ví a chce je společně s Prahou 6 řešit. Každodenní zácpy ale hlásí i Patočkova a Bělohorská ulice. 

„Dlouhodobě byla zamýšlena břevnovská radiála, která by měla této oblasti ulevit. S Prahou 6 o tom nicméně neustále diskutujeme,“ popsal Dolínek plány do budoucna. 

„Hlavně je tam velmi špatně řešená nedostačující kapacitní křižovatka Vypich. Tam se musíme podívat, zda je možná rychlá úprava v řádu let, kdy by se mohla zprůjezdnit,“ dodal. 

Během půlročního provozu se v Blance řešilo několik technických problémů. Poslední z nich ve středu. Kvůli stavebním pracím se v tunelu zvedl prach a požární čidla komplex uzavřela. 

„Událost ukázala, že všechny systémy fungují, jak mají. Nebyla žádná odchylka od bezpečnostních standardů a požadavků, které jsou na tunel uplatňovány,“ řekl Rachota. 

Otevření Blanky bylo několikrát odsunuto. Jedním z důvodů byla mokrá kabeláž, která se musela měnit. Tyto problémy se podle Dolínka po opakovaných kontrolách už neobjevily.  

Autor:  Lenka Rezková
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D8, mezi km -2.2 a 4, ve směru Drážďany, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 23.02.2019 07:30 Do 23.02.2019 16:00, Pozor!, Úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ...
  D2, mezi km 44.2 a 43.9, ve směru Brno, práce údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 23.02.2019 07:30 Do 23.02.2019 16:00, Pozor!, Údržba a opravy PHS, plotů a závor, zdroj: ŘSD
  D1, mezi km 61.8 a 61.6, ve směru Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 23.02.2019 07:30 Do 23.02.2019 17:30, Pozor!, Oprava středového svodidla po dopravní nehodě, údržba a opravy svodidel, ...

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas