Jak se vaše zpráva dostane do Zelené vlny

29. dubna  2005 v 18:14  
Zelená vlna: call centrum - Foto: Khalil Baalbaki

Zelená vlna: call centrumFoto: Khalil Baalbaki

Informace, které voláte do našeho call centra, jsou redaktorům dopravního zpravodajství k dispozici často ještě před tím, než telefonický hovor skončí. Urgentní varování na nebezpečnou situaci se tak může ve vysílání Radiožurnálu objevit v mimořádné Zelené vlně už během několika okamžiků poté, kdy zavěsíte. Co se děje v době, kdy mluvíte s operátorem a bezprostředně poté?

Volání do call centra Zelené vlny na bezplatnou linku 800 553 553 se v mnohém blíží telefonátu na tísňovou linku. Operátor vede volajícího, ptá se na vše podstatné. A informace už během rozhovoru zadává do specializovaného redakčního systému. 

Tento počítačový program umožňuje vytvořit zprávu o dopravní události – nehodě, překážce, koloně atd. – velmi rychle. Stačí několika kliknutími označit místo nebo úsek v mapě, upřesnit sérii parametrů výběrem z šablonových nabídek, dopsat za užití specifických zkratek případné podrobnosti a vzápětí odeslat. To se někdy stane ještě před poděkováním a rozloučením s volajícím. 

Zelená vlna: Známe lepší cestu – Volejte 800 553 553

Zelená vlna: Známe lepší cestu – Volejte 800 553 553

Výsledná zpráva o dopravní události obsahuje i zvukový záznam daného telefonátu a okamžitě se objevuje v kontinuálně aktualizovaném výpisu na monitoru v samostatném studiu Zelené vlny. Zde redaktoři 24 hodin denně sledují i další informační zdroje. Mají k dispozici mimo jiné náhledy dopravních kamer, výstupy z telematických systémů schopných zaznamenat vznik kolony a spočítat zdržení v daném úseku, a dále i zprávy z Národního dopravního informačního centra, které nepřetržitě zpracovává, ověřuje a aktualizuje informace od policistů, hasičů, záchranářů, správců komunikací a dalších institucí. 

S využitím všech zmíněných zdrojů redaktoři Zelené vlny připravují pravidelné relace. A v případě urgentních zpráv – jakými jsou vozidla jedoucí v protisměru, ještě neoznačené "čerstvé" nehody a další nebezpečné překážky – se prostřednictvím komunikátoru neprodleně spojují s hlavním vysílacím studiem Radiožurnálu. Vyžádají si okamžité zařazení mimořádné relace. Jelikož svou práci vykonávají na pracovišti, které je současně malou redakcí i studiem, nemusejí nikam odbíhat. Před sebou mají vedle monitorů i malý mixážní pult, mikforon a další techniku. Počkají tedy několik okamžiků na úvodní znělku Zelné vlny a vzápětí vstoupí do vysílání – mohou mluvit, případně i přehrát část ze záznamu vašeho telefonátu do call centra. 

Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  silnice III/38815, Vír, okr. Žďár nad Sázavou, uzavřeno, práce na silnici, Od 24.09.2018 11:00 Do 14.10.2018 23:59, Úplná uzavírka silnice III/38815 v obci Vír, Objížďka - bez rozlišení: Objížďka je vedena ...
  Od 24.9.2018 06:45 do 09:50; na silnici 43 u obce Bořitov okres Blansko; nehoda, tvoří se kolona vozidel; 2 havarovaná vozidla; NA x OA bez zranění.
  Od 24.9.2018 08:30 do 09:35; v ulici Dr. Martínka v obci Ostrava; nehoda; 2 x OA bez zranění.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas