Dejte na cestách pozor na „silniční studánky“!

16. května  2013 v 10:50  
Krásná silniční studánka na silnici E75 (Český Těšín), už je opravena. - Foto: Jiří Baslar/Výmoly

Krásná silniční studánka na silnici E75 (Český Těšín), už je opravena.Foto: Jiří Baslar/Výmoly

Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les... Těmito krásnými slovy začíná báseň Josefa Václava Sládka. Studánky ovšem nejsou pouze v lesích, doslova narazit na ně můžete i na silnicích. Podívejte se na dvě takové silniční studánky – tu první bylo možné spatřit v Českém Těšíně na rušné silnici E75, na tu druhou, dosud neopravenou, můžete narazit v Praze.   

Tuto „díru do pekla“, jak okomentoval na Facebooku Petr Křivánek, bylo možné vidět na silnici E75 (Český Těšín). Fotografie byla publikována na webu Výmoly dne 18. března 2013 a vyvolala zajímavou diskuse. Tomáš Black Demon by zastavil a šel chytat ryby, Vojta Vysoudil to okomentoval slovy „místo díry v planetě Zemi díry na silnici“ a Dan Kotalík jen stručně dodal „Au“. Dobrá zpráva je, že byl výmol opraven 28. března 2013, a doufejme, že oprava vydrží co nejdéle. 

Silniční studánka v Praze (ul. Novopacká) - Foto: Tomáš M./Výmoly

Silniční studánka v Praze (ul. Novopacká)Foto: Tomáš M./Výmoly

Fotografii z pražské Novopacké ulice pořídil Tomáš M. a publikována byla teprve 16. května 2013. Zatím tedy nebyla opravena, proto pokud po této cestě pojedete, dejte pozor. 

Nezbývá než věřit, že silničních studánek na cestách moc nepotkáte. Studánky patří přece jen do lesů... „když usnou lesy hluboké a kolem ticho jest, a nebesa i studánka jsou plny zlatých hvězd“. 

Pokud byste přesto na některou silniční studánku (a nejen na ni) na svých cestách narazili, vyfoťte ji a publikujte na webu Výmoly. Aktuální interaktivní mapu, na které jsou lokalizovány jednotlivé výmoly, najdete ovšem také na webových stránkách Zelené vlny

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Viditelnost: snížená viditelnost na méně než 100 m, Dobroměřice
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rádelský Mlýn
  Srážky: sněžení, I/42 Husovický tunel - jih

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas