Na Slovensku už znají „vítěze“ soutěže o Nejhorší díru 2013!

4. července  2013 v 15:54  
Nejhorší díra na Slovensku 2013 - silnice č. II/527 u obce Slovenské Ďarmoty (Banskobystrický kraj) - Foto:  Výtlky.sk

Nejhorší díra na Slovensku 2013 - silnice č. II/527 u obce Slovenské Ďarmoty (Banskobystrický kraj)Foto:  Výtlky.sk

Gratulujeme našim východním sousedům! Slovenská verze projektu Výtlky.sk našla Najhoršiu dieru na Slovensku 2013. Vítězem historicky prvního ročníku tohoto prospěšného projektu se stala cesta u obce Slovenské Ďarmoty v okrese Veĺký Krtíš (Banskobystrický kraj).

Motoristé mohli přihlašovat do slovenské verze projektu úseky nebo jednotlivé výmoly v období od dubna do června 2013. Veřejnost vybrala hlasováním ten nejhorší, a to cestu II. třídy č. 527 u obce Slovenské Ďarmoty v okrese Veĺký Krtíš v Banskobystrickém kraji. Projekt navázal na úspěšnou anketu, která se těší zájmu veřejnosti v České republice a Maďarsku. 

Cílem projektu není konfrontace nebo bulvarizace, ale nalezení co nejefektivnější spolupráce mezi motoristy a správci cest. „V další fázi projektu se budeme zaměřovat především na užší spolupráci se správci cest. V konečném důsledku nám jde o společnou věc – aby cesty byly v lepším stavu,“ zdůraznil autor projektu Petr Čaník. 

„Pozitivní ohlasy na fungování projektu na Slovensku nás přesvědčily o tom, že mediálně podpořit tento projekt bylo správné rozhodnutí,“ hodnotí kladně projekt Ĺuboš Kasala, manažer dopravního vysílání slovenské Zelené vlny. 

Připomínáme, že vítěze soutěže v České republice budeme znát do konce července 2013. Původní termín vyhlášení soutěže byl vzhledem k rozsáhlým povodním posunutý právě na konec tohoto měsíce. 

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 17.2.2019 22:00 do 23:00; na silnici 21 u obce Dolní Žandov okres Cheb; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; Se zraněním osob, na místě složky IZS.
  Viditelnost: snížená viditelnost na méně než 50 m, Dobroměřice
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rádelský Mlýn

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas