Po povodni se z některých silnic stal jeden velký výmol

13. června  2013 v 12:47  
Zatopená silnice v Ústí nad Labem – Střekov - Foto: Gabriela Hauptvogelová

Zatopená silnice v Ústí nad Labem – StřekovFoto: Gabriela Hauptvogelová

V souvislosti s povodněmi, které zasáhly několik krajů v České republice, se bohužel z některých silnic stává jeden veliký výmol nebo jsou zcela, resp. částečně pod vodou.

Například v Královéhradeckém kraji největší následky povodní pocítily Krkonoše – především jejich národní park. Voda poničila hlavně turistické a lesní cesty. Problémem jsou však také sesuvy půdy. 

Velké škody v Praze z počátku působily především přítoky Vltavy, malé potoky a říčky, jako je Botič, Šárecký potok nebo Rokytka. Ta ohrožovala dolní Libeň. Nenápadná říčka Botič se vylila v pražských Vršovicích a ničila vše, co jí přišlo do cesty. 


Vybrali jsme několik fotografií právě z těchto oblastí, které jste nám zaslali nebo které jsme získali od našich redaktorů.
Pokud se chcete s námi podělit o zajímavé fotografie i z dalších míst, snímky zasílejte na mail foto@rozhlas.cz nebo se zapojte do projektu Výmoly.cz

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 23.2.2019 18:55 do 21:00; na silnici 19 u obce Počaply okres Příbram; nehoda; havarované vozidlo; střet OA se srnou, bez zranění osob.
  Srážky: přeháňky, Třinec
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rádelský Mlýn

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas