Zapojte se do projektu Výmoly i vy! Jenom stěžovat si někdy nestačí

9. dubna  2013 v 18:00  
Výmol na silnici v Novém Jičíně - Foto:  Výmoly

Výmol na silnici v Novém JičíněFoto:  Výmoly

Už vás nebaví si na stav některých českých silnic jenom stěžovat? Chcete se aktivně podílet na zlepšení jejich kvality? Zapojte se s námi do společného projektu Radiožurnálu – dopravního zpravodajství Zelené vlny a portálu Vymoly.cz! Startujeme ve středu 10. 4. 2013!

Projekt Výmoly monitoruje aktuální stav silnic a zajišťuje efektivní komunikaci mezi řidiči a správci silnic. Cílem společné myšlenky zlepšení stavu silnic není konfrontace, ale hledání efektivních způsobů spolupráce a komunikace mezi řidiči a silničáři. Základem projektu je sběr fotografií a videí výtluků ze silnic po celém území České republiky: jarní část je zaměřena především na nové výtluky, podzimní na vyhlášení „děr roku“ a „správců roku“, kteří mají kvalitu silnic na starosti. 

Posluchači Radiožurnálu a Zpravodajové Zelené vlny se můžou do projektu zapojit na webových stránkách Vymoly.cz, kde budou mít svou kategorii. Jednotlivé fotografie budou publikovány také na webových stránkách Radiožurnálu a Zelené vlny, na kterých budou zřízeny boxy pro zobrazení fotografií a zveřejněny články k tomuto tématu. Ty nejzajímavější fotografie a videa zveřejníme i na Facebooku Zelené vlny a Radiožurnálu. 

Ve spolupráci s regionálními stanicemi Českého rozhlasu připraví motoristická redakce Radiožurnálu 14denní seriál reportáží na téma výtluky na českých silnicích. Dovíte se, jaké jsou největší výmoly v ČR, jestli se správcům silnic daří zvládat opravy jednotlivých výmolů a jak postupovat při náhradě škody vozidla vzniklé špatným stavem silnice. Informovat vás budeme také o možnostech pojištění proti škodám nebo o tom, kdo je za stav silnice zodpovědný. 

Zapojte se do projektu a staňte se aktivním „výmolářem“! 

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D1, mezi km 333.5 a 334.5, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 19.09.2018 06:45 Do 19.09.2018 18:00, , údržba podzemní části kanalizace, zdroj: ŘSD
  Od 18.9.2018 23:05 do 19.9.2018 04:00; v ulici Lidická v obci Havlíčkův Brod; nehoda 4 nákladních vozidel; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; střet kamionů, se zraněním, IZS na místě.
  Od 19.9.2018 00:00 do 01:00; na silnici 27 u obce Havraň okres Most; nehoda; střet OA se srnou, bez zranění. PČR na místo.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas