Zapojte se do projektu Výmoly i vy! Jenom stěžovat si někdy nestačí

9. dubna  2013 v 18:00  
Výmol na silnici v Novém Jičíně - Foto:  Výmoly

Výmol na silnici v Novém JičíněFoto:  Výmoly

Už vás nebaví si na stav některých českých silnic jenom stěžovat? Chcete se aktivně podílet na zlepšení jejich kvality? Zapojte se s námi do společného projektu Radiožurnálu – dopravního zpravodajství Zelené vlny a portálu Vymoly.cz! Startujeme ve středu 10. 4. 2013!

Projekt Výmoly monitoruje aktuální stav silnic a zajišťuje efektivní komunikaci mezi řidiči a správci silnic. Cílem společné myšlenky zlepšení stavu silnic není konfrontace, ale hledání efektivních způsobů spolupráce a komunikace mezi řidiči a silničáři. Základem projektu je sběr fotografií a videí výtluků ze silnic po celém území České republiky: jarní část je zaměřena především na nové výtluky, podzimní na vyhlášení „děr roku“ a „správců roku“, kteří mají kvalitu silnic na starosti. 

Posluchači Radiožurnálu a Zpravodajové Zelené vlny se můžou do projektu zapojit na webových stránkách Vymoly.cz, kde budou mít svou kategorii. Jednotlivé fotografie budou publikovány také na webových stránkách Radiožurnálu a Zelené vlny, na kterých budou zřízeny boxy pro zobrazení fotografií a zveřejněny články k tomuto tématu. Ty nejzajímavější fotografie a videa zveřejníme i na Facebooku Zelené vlny a Radiožurnálu. 

Ve spolupráci s regionálními stanicemi Českého rozhlasu připraví motoristická redakce Radiožurnálu 14denní seriál reportáží na téma výtluky na českých silnicích. Dovíte se, jaké jsou největší výmoly v ČR, jestli se správcům silnic daří zvládat opravy jednotlivých výmolů a jak postupovat při náhradě škody vozidla vzniklé špatným stavem silnice. Informovat vás budeme také o možnostech pojištění proti škodám nebo o tom, kdo je za stav silnice zodpovědný. 

Zapojte se do projektu a staňte se aktivním „výmolářem“! 

Autor:  Michaela Němcová  (min)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  silnice I/35, v katastru obce Stráž nad Nisou, část obce Svárov, okr. Liberec, přes: (ulice Londýnská), práce údržby, omezení, Od 20.06.2019 18:00 Do 21.06.2019 06:00, Strojní metení
  Od 20.6.2019 06:00 do 06:40; D10 - 54.8-55.8km na trase Turnov - Praha; varování o překážce na vozovce zrušeno; Části palet ve vozovce.
  Od 20.6.2019 06:25 do 07:25; D1 - 127km na trase Praha - Říkovice; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný pravý jízdní pruh; Porouchané NA, na místo jede PČR.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas