Klub zpravodajů

Základní informace o projektu Zpravodaj Zelené vlny

Dopravní zácpa - Foto: Filip Jandourek

Dopravní zácpaFoto: Filip Jandourek

Víte, jak je možné, že dopravní zpravodajství Zelené vlny je vždy aktuální? Velkou zásluhu na tom mají naši spolupracovníci – dobrovolní dopravní Zpravodajové Zelené vlny. Díky jejich ochotě pomáhat sobě i ostatním vždy víme co se na silnicích právě děje. Vše dělají zdarma a právě proto jim nabízíme bonusy Zelené vlny Radiožurnálu. Zveme je na akce zdarma, nebo se slevou a odměňujeme dárkovými balíčky.

Na přelomu let 2000–2001 se měnila historie dopravního zpravodajství a byl zahájen nábor dobrovolných dopravních Zpravodajů Zelené vlny Českého rozhlasu. Původní název Zelený anděl (přechodně Kryštof) se od roku 2005 změnil na dobrovolného dopravního Zpravodaje Zelené vlny, pod kterým funguje dodnes. Jde o registrované a řádně proškolené řidiče, kteří se často pohybují na silnicích a vlastní mobilní telefon. Cílem je, aby se všichni řidiči včas dozvěděli aktuální informace z dopravy. 

Úkolem Zpravodajů Zelené vlny je poskytovat aktuální informace o událostech, které ovlivňují bezpečnost a plynulost silničního provozu kdekoli na území České republiky. V Dopravním středisku Zelené vlny a Global Assistance je pro Zpravodaje Zelené vlny zřízena bezplatná telefonní linka 800 12 20 12. 

Služba Zpravodajů Zelené vlny je založená na dobrovolném principu a má mezi motoristickou veřejností mimořádný ohlas. Zpravodajové Zelené vlny jsou vybaveni plastovou identifikační kartou, kterou se prokazují při uplatňování slev. Dobrovolně mohou označit své auto (nebo libovolné množství aut) speciální samolepkou se znakem Zelené vlny. O další samolepky nebo jiné propagační materiály se žádá e-mailem. 

Podmínky k účasti 

Jelikož se jedná o dobrovolnou činnost řidičů, je dobré vlastnit řidičské oprávnění (jakékoli skupiny). Nejdůležitější podmínkou pro přijetí řidiče do klubu Zpravodajů Zelené vlny je vlastnit (nebo využívat) mobilní telefon, protože pod telefonním číslem je evidován v systému. 

Pokud někdo vlastní více mobilních telefonů, doporučujeme je uvést do registračního formuláře. Zaevidován je Zpravodaj vždy jen pod jedním číslem, ale v případě, že volá z dalšího telefonu, tak operátoři ve středisku poznají, že o jde registrovaného Zpravodaje – tedy o ověřený zdroj informací. Samozřejmě mají přednost před nezaregistrovanými řidiči.
 

Výhody pro dopravní Zpravodaje 

Největší odměnou pro Zpravodaje je pocit, že pomohl mnoha dalším řidičům na silnicích. To je základní myšlenka projektu. Dále si motoristé mohou vybírat z akcí, které pro ně v průběhu roku připravujeme. Aktivní Zpravodajové tyto akce mohou navštívit zcela zdarma nebo se slevou. Stačí, když se u vstupu prokáží svou plastovou identifikační kartičkou. Výpis akcí je průběžně zveřejňován na webu Zelené vlny a také na facebookové stránce Zelená vlna

Pokud se chcete stát Zpravodajem Zelené vlny, můžete využít registrační formulář

Na jakých stanicích vysíláme?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 17.8.2017 23:10 do 18.8.2017 02:15; na silnici 30815 u obce České Meziříčí okres Rychnov nad Kněžnou; nehoda autobusu; Střet se zvěří, bez zranění osob, na místo PČR
  Od 17.8.2017 21:40 do 23:25; na silnici 46 u obce Jakartovice okres Opava; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; OA x srna, bez zranění
  Od 17.8.2017 22:20 do 18.8.2017 00:20; D2 - 12.2-12.4km na trase Brno - Lanžhot; havarované vozidlo; NA sjelo do příkopu. Bez zranění.

Speciály

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace