Portál8. prosince  1989 v 15:37  

Pálí StB archivy? Studenti našli jen ohořelé spisy

Informaci o pálení archiválií dostali ráno zástupci studentů a okamžitě si ji jeli ověřit přímo na místo - Foto:  Ústav pro studium totalitních režimů

Informaci o pálení archiválií dostali ráno zástupci studentů a okamžitě si ji jeli ověřit přímo na místoFoto:  Ústav pro studium totalitních režimů

Stojíme v Leninově ulici v Brně. Před budovou krajské správy SNB je už přes půl hodinu asi stovka lidí. Někteří nesou transparenty s nápisy: StB pálí archivy! Žádáme vysvětlení! Jejich požadavek je jasný. Chtějí zjistit, proč v tajném objektu StB v Kanicích u Brna pálí archivní dokumenty a o jaké spisy jde.

 

Pálí StB archivy? Studenti našli jen ohořelé spisy

Vložit na svůj web

Informaci o pálení archiválií dostali ráno zástupci studentů a okamžitě si ji jeli ověřit přímo na místo. Viděli hořet obrovskou hromadu spisů, ze kterých zbyly jen ohořelé a nečitelné materiály. 

Před malou chvílí byli zástupci shromážděných a novináři vpuštěni do budovy. Měli by jednat s krajským náčelníkem SNB, plukovníkem Josefem Šobáněm. Ten jim už dříve vzkázal, že v objektu nesídlila a nesídlí žádná složka StB a že jde o běžné výpočetní středisko krajské správy SNB. 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas