Zprávy → 50 let od Chile4. října  2016 v 13:41  

Končí Zuno Bank. Pro její klienty se nic nemění, budou převedeni pod Raiffeisenbank

Zuno Bank - Foto:  ČTK

Zuno BankFoto:  ČTK

Nejpozději do poloviny roku 2017 ukončí Zuno Bank své aktivity v České republice a na Slovensku. Pro téměř 266 tisíc klientů se ale nic nemění. Budou převedeni pod českou Raiffeisenbank, respektive slovenskou Tatra banku.

Mateřská společnost Raiffeisen Bank International Group (RBI) bude postupně ukončovat činnost Zuno Bank. RBI chce tímto způsobem zjednodušit strukturu skupiny a odstranit duplicitní aktivity na trzích, kde působí. O nejoptimálnějším řešení se aktuálně jedná na úrovni celé skupiny a také s regulačními orgány. Raiffeisenbank podle jejího ředitele Igora Vidy klientům Zuno přechod maximálně usnadní. 

Čtěte také: Internetovou banku Zuno chce koupit poskytovatel úvěrů Cetelem

To potvrzuje i současný generální ředitel Zuno Oyvind Oanes. „Klienti Zuno nemusejí v tento okamžik podnikat žádné kroky. I nadále jim budeme poskytovat potřebný servis. Od 21. října letošního roku však již nebudeme nabízet služby novým klientům. O dalších krocích budeme všechny naše klienty informovat s dostatečným předstihem,“ říká Oanes. 

Plánovaný prodej banky nevyšel 

On-line banka Zuno zahájila činnost roku 2010 na Slovensku. Poté se v polovině roku 2011 přesunula i do České republiky. Ke konci srpna 2016 měla banka 266 tisíc klientů, 22 miliard korun v depozitech, 2,3 miliardy korun úvěrů a 200 zaměstnanců. Česká pobočka banky ale loni meziročně vykázala ztrátu 151 miliónů korun, v roce 2014 to bylo 216 miliónů korun. 

Zuno měla od RBI odkoupit lucemburská skupina ABH Holdings loni v září. V březnu letošního roku ale RBI od smlouvy odstoupila. Důvod prý nesouvisel se Zuno. RBI stále jedná o možnosti prodat platformy, na které Zuno funguje. 

Malé banky začaly na českém trhu poskytovat své služby v průběhu roku 2011. Kromě Zuno to byla ještě Air Bank, která vstoupila na český trh v listopadu 2011, nebo Equa Bank. Ta vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Tyto banky lákají své klienty hlavně na účet zdarma, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace