Zprávy → Amerika1. července  2012 v 08:54  

Bouřky v USA už mají 13 obětí, ve Washingtonu platí stav nebezpečí

Silné bouřky ve Spojených státech trhaly střechy - Foto:  Reuters

Silné bouřky ve Spojených státech trhaly střechyFoto:  Reuters

Silné bouře zabily na východě Spojených států už 12 lidí. Bez elektřiny se ocitly na 3 milióny domácností. Stav nebezpečí platí v hlavním městě Washingtonu a ve státech Ohio, Virginie a Západní Virginie. Postižených je celkem 9 států.

„Na některých místech vyvrácené stromy a spadané větve hodně komplikovaly situaci v dopravě,“ popisuje zpravodaj Čro v USA Vít Pohanka, jak vypadalo předměstí Washingtonu krátce po bouři.Kalamitu likvidovaly velmi pozvolna a postupně skupiny dřevorubců, které najaly úřady. V noci se však podařilo většinu komunikací zprůjezdnit. 

Situaci v dopravě komplikoval také výpadek proudu, kvůli kterému jsou mimo provoz semafory v metropoli. Místy se tak tvořily zácpy a fronty. Vypjatá situace však nevedla k žádným nehodám či dopravním kalamitám. 

Rychlost větru dosahovala až 130 kilometrů v hodině, což odpovídá síle hurikánu. 

 

Jaký je stav na východním pobřeží USA po intenzivních letních bouřkách, informoval z Washingtonu zprovdaj ČRo Vít Pohanka

Vložit na svůj web

Meteorologové navíc na neděli předpovídají další bouře kombinované s vysokými teplotami.  

Ty se mají vyšplhat až ke čtyřiceti stupňům, což může způsobit vážné potíže zejména v oblastech, které se ocitly bez elektřiny. 

Autor:  Ondřej Himmer  (onh), Simona Bartošová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace