Zprávy → Amerika25. září  2016 v 07:37  

Americká policie zveřejnila záznam střelby v Charlotte. Zbraň v rukou zabitého nedokazuje

Policie zveřejnila video zachycující zastřelení Keitha Scotta, které v Charlotte vyvolalo protesty - Foto:  Reuters

Policie zveřejnila video zachycující zastřelení Keitha Scotta, které v Charlotte vyvolalo protestyFoto:  Reuters

Americká policie po výzvách demonstrantů zveřejnila záběry střelby na Keitha Scotta. Třiačtyřicetiletého Afroameričana v úterý ve městě Charlotte zastřelil černošský policista a jeho smrt vyvolala protesty proti policejnímu násilí. Zveřejněné video nedokazuje tvrzení, že Scott držel v rukou zbraň. Vypovídací hodnotu nahrávky proto zpochybnil právník rodiny zastřeleného muže Justin Bamberg. 

„Ve videu opět chybí definitivní důkaz, jestli pan Scott něco držel v rukou nebo ne. Tato otázka tedy zůstává nezodpovězená. Co ale víme, je, že v době výstřelu se pan Scott nepřibližuje agresivně k policistům, ale právě naopak - pasivně ustupuje,“ řekl Justin Bamberg. 

Čtěte také: Na zbrani nalezené na místě střelby v Charlotte jsou otisky zastřeleného černocha, tvrdí CNN

Podle policie ale o tom, že Scott držel zbraň, není vzhledem k dalším důkazům pochyb. Muž měl taky u kotníku pouzdro na pistoli.  

Na nabité zbrani zajištěné na místě incidentu se našly Scottovy otisky prstů a DNA. Televize CNN zveřejnila fotografii, která podle jejího zdroje ukazuje scénu krátce po střelbě. Na zemi blízko těla mrtvého muže je zbraň vidět. 

Strážníci Scotta prý kontrolovali, protože viděli, jak si v autě balí marihuanu. Vystřelili na něj údajně ve chvíli, kdy zvedl zbraň a nereagoval na výzvy, aby ji odhodil. 

Autor:  Ondřej Klapal

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace