Zprávy → Amerika11. září  2016 v 17:20  

Clintonová kvůli mdlobám odešla z pietního aktu k 11. září. Může za to horko, tvrdí mluvčí

Hillary Clintonová odchází z pietního aktu při příležitosti 15. výročí teroristického útoku na newyorské Světové obchodní centrum - Foto:  Reuters

Hillary Clintonová odchází z pietního aktu při příležitosti 15. výročí teroristického útoku na newyorské Světové obchodní centrumFoto:  Reuters

Hillary Clintonová, prezidentská kandidátka za americkou Demokratickou stranu, předčasně odešla z pietního aktu k 15. výročí teroristického útoku na newyorské Světové obchodní centrum. Postihly ji mdloby. Podle mluvčího její kampaně za to mohlo velké horko. Informoval o tom server The Washington Post.

„Clintonová se dnes ráno pietního aktu k 11. září účastnila asi hodinu a půl, aby vyjádřila úctu padlým a pozdravila se s některými rodinami,“ řekl v neděli mluvčí Nick Merrill. 

„Během ceremoniálu měla pocit přehřátí a odešla do bytu své dcery. Nyní už se cítí mnohem lépe,“ citoval jeho slova server The Washington Post. 

Americká televize Fox News s odvoláním na očitého svědka informovala, že prezidentská kandidátka po cestě zpátky k vozu omdlela a musela jí pomáhat ochranka. Clintonová se údajně „třásla v kolenech“ a ztratila botu. 

Server BuzzFeed News na twitteru zveřejnil video, které údajně zachycuje Clintonovou, když nastupuje do auta a odjíždí z pietního aktu. Bývalá ministryně zahraničí se na něm potácí. 

Byt své dcery Chelsea už Clintonová opustila. „Cítím se skvěle. Tady v New Yorku je krásný den,“ řekla reportérům na ulici.  

Agentura Reuters připomněla, že republikánský kandidát Donald Trump opakovaně zpochybňoval zdraví 68leté Clintonové i to, jestli má dostatek energie, aby mohla zastávat pozici hlavy Spojených států.  

Oba prezidentští kandidáti kvůli výročí 11. září pozastavili kampaň.  

Čtěte také: Putin je lepší lídr než Obama, prohlásil Trump. Mír chce budovat skrze sílu, likvidaci IS do měsíce

Autor:  Marie Horňáková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace