Zprávy → Amerika16. září  2016 v 06:52  

Clintonová se po zápalu plic naplno vrátila do kampaně před prezidentskými volbami

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová - Foto:  Reuters

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary ClintonováFoto:  Reuters

Americká politička Hillary Clintonová se naplno vrátila do kampaně před prezidentskými volbami. Demokratická kandidátka onemocněla zápalem plic a na několik dnů se odmlčela. Podle nových průzkumů mínění je rozdíl mezi oběma kandidáty těsnější než před několika týdny.

Viditelně odpočatá Hillary Clintonová vystoupila na pódium při mítinku v Severní Karolíně za zvuků písně Jamese Browna I Feel Good (Cítím se dobře). Řekla, že bylo správné poslechnout rady lékařů a zůstat tři dny doma, i když se jí do toho vůbec nechtělo. 

„Miliony Američanů si to nemohou dovolit," poznamenala Clintonová. Do boje o voliče vyrazila po třídenní pauze. Ve chvíli, kdy nové průzkumy potvrdily nárůst preferencí jejího republikánského rivala. 

Donald Trump v celonárodních průzkumech dotahuje těsný náskok demokratické političky. V některých klíčových regionech, jako je Iowa, Ohio či Florida ji dokonce předstihnul. 

Po debatě kolem zdraví Clintonové i Donald Trump zveřejnil víc informací o svém zdravotním stavu. Podle lékařské zprávy má milovník rychlého občerstvení nadváhu, krevní tlak v normě a bere léky na snížení cholesterolu. 

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace